Turnaj kandidátů, 1.kolo

Málokdy se na takovém turnaji vidí hned od začátku rezultativní výsledky. ještě méně se vidí, že hned v polovině partií prohrají bílí.

Po bombastickém zahájení, které se navzdory koronaviru a s ním spojenými opatřeními konalo ve velkém stylu a ve velkém sále, do nějž se vměstnalo cca 3000 lidí převážně bez roušek :usmev: (foto ze zahájení zde: http://chess-news.ru/sites/default/files/u5/Foto-8/12345.jpg , byl turnaj zahájen prvním kolem.

Nyní už dejme slovo Lukáši Klímovi, který pro vás partie turnaje kandidátů okomentuje.

Tato partie byla asi nesledovanější v prvním kole. Nakonec však asi byla tou nejméně zajímavou. Jediné, co se v ní opět prokázalo bylo, že Caruana má fenomenální přípravu.

 

V následující partii došlo k celkem velkému překvapení. Ne, že bych Giriho považoval za adepta na celkové prvenství, to vůbec, ale spíše, že prohrál. Giri je znám svou schopností remizovat opravdu téměř vše, ať už chce, nebo nechce. Postaví absolutní chaos a stejně z toho vyjde remízová věžovka, prostě takový druhý Leko. Tady to o chloupek nevyšlo, no pojďme se podívat.

Další velké překvapení se urodilo v čínském souboji, kde neprůstřelný mnich Ding byl prostřelen, spíše to však připomíná úraz vlastní zbraní…

Tato partie může Griščuka hodně mrzet, hrál s potenciálním otloukánkem turnaje, získal obrovskou výhodu, ale v časovce zmizela a byla z toho pouze remíza.

 

 

 

 

 

 

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás, co si myslíte, směle komentujte.x
()
x