Dohraje se turnaj kandidátů?

Opět vám přinášíme informace z turnaje kandidátů, který má po včerejšku za sebou druhé kolo. Možná by bylo vhodné napsat „KKD“ = Každé Kolo Dobré, protože je docela dobře možné, že i když turnaj dostal „zelenou“ a organizátoři fikaně posunuli jeho oficiální začátek o dva dny zpět, turnaj se nemusí dohrát.
Ovšem zatím se hraje a zatím vše komentuje Lukáš Klíma.

Ministerstvo sportu Ruské federace včera vydalo „doporučení“ ukončit všechny sportovní akce na území Ruské federace k 21.3.2020 (až do odvolání). Je ovšem možné, že prezident FIDE opět najde řešení. Například by mohl tvrdit, že šachy nejsou sport a turnaj kandidátů je jen přátelským setkáním několika milovníků dřevěných panáčků úsměv

Koneckonců, ukončení turnaje by uvítali zřejmě i někteří hráči. Je známo, že Radžabov odstoupil, je také znám negativní postoj Wang Chaa. Včera se k tomu vyjádřil i A. Griščuk, když řekl, že se zaradoval, když slyšel, že se mají rušit turnaje, které začínají po 16.3.2020 úsměv

Převzato z portálu chess-news.ru (http://chess-news.ru/node/26905)
A. Griščuk:“Играть, конечно, очень тяжело из-за всей этой ситуации. Что называется, чемоданное настроение. Когда [во время открытия турнира] появилась новость, что Минспорта запретило с 16-го марта проводить на территории России все международные соревнования, я уже обрадовался – думаю, здорово. И тут – хоба! – говорят, что мы играем, что турнир официально начался 15-го. Но ясно, что любая партия может оказаться последней. В любом случае высокого качества игры ждать не стоит, но, может, так даже интереснее, веселее…“

Amatérský překlad úsměv :

(„Je těžké hrát v takové situaci. Stále sbalené kufry. Když se (při zahájení turnaje) objevila zpráva, že Ministerstvo sportu zakázalo na území Ruska všechny mezinárodní soutěže. zaradoval jsem-říkám si, správně. A najednou říkají, že hrajeme, že turnaj začal oficiálně 15.3.. Je jasné, že každá partie může být poslední. V každém případě nelze očekávat vysokou úroveň hry, ale možná je to tak zajímavější, veselejší…“)

Kromě výše zmiňovaných by zřejmě ukončení turnaje uvítal i Ting Li-Žen (Ding Liren), který je myšlenkami asi někde jinde (nevím proč, ale ten chlap mi připomíná sfingu úsměv )

Ding Liren (Ting Li-Žen)

Těžko si jinak vysvětlit tak „velké“ množství jeho porážek. Po dvou kolech, dvě nuly…a člověk si uvědomuje, že ani takový hráč není neporazitelný stroj. Naopak, trojice Caruana, Něpomňaščij, Vachier-Lagrave by se pravděpodobně ukončením turnaje cítila poškozena, Všichni mají na svém kontě jednu výhru a jednu remízu. Stejný výsledek dosáhl Wang Hao, ale jeho názor na turnaj je znám.

Pravděpodobně bude mít pravdu velký znalec psychiky šachistů a „neznalec“ psychiky vlastní, Honza Repák, když říká: „Dovolím si predikovat, že počet hráčů, kteří byli před zahájení turnaje kandidátů pro zrušení turnaje, stoupne po turnaji na rovných sedm.“ Souhlasím s ním palec nahoru

Tolik na úvod a dejme slovo Lukáši Klímovi.

Tak dnes začneme opět tou asi nejméně zajímavou partií. Bílý Nepo (budu
používat tuto zkratku, protože jméno ruského velmistra je opravdu brutální.
Pamatuji si, jak mu kdysi Nakamura říkal „CTRL V“, že prý když vyhledává jeho
partie, tak jen udělá CTRL C a pak CTRL V).

 

 

 

Kdyby mi někdo řekl, že bude mít Ding 0/2, tak si budu klepat na čelo. Zřejmě ho karanténa v Rusku, mírně řečeno, rozhodila.

 

 

 

14
Napište komentář

avatar
  
úsměvmrknutísmíchsmutekpláčnaštvanýudivenýpohodato milujulíbámkloboukoslavavalím očizvracímvyplazený jazyksmíchy brečímválím se smíchypřemýšlímzívámpusu na zámeksvatozářčertíkpotleskto zvládnemeOKgratulacenápadpalec nahorupalec doluvítězstvípohárprvnídruhýtřetíČeskoSlovenskočtyřlísteksrdcepivodárek
  Upozorňování  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan Balogh
Host
Milan Balogh

Krásné hodnocení partií, přesně jak znám Lukyho. Spicham (čti píchám) taky rád a často a nejen v šachu. Každopádně luxusní rozbory, Luky by měl dělat místo Vojty Pláta živé přenosy, to by byla zábava. A Davide, tobě už z té karantény hrabe?

David Brazina
Host

Pokud myslíš to s tím Marsem, tak to byla reakce na komentář o nakažení Dinga.. Stejná úroveň konspirace.. . ,

Jim Vasilis
Host
Jim Vasilis

Existuje i teorie, podle níž byla Dingovi v ruské karanténě podstrčena látka, která negativně ovlivňuje jeho zdravotní stav a tím samozřejmě i výkon.

Jirka Kadlec
Host
Jirka Kadlec

Kde se o tom píše? Dejte sem prosím odkaz!

David Brazina
Host
Jim Vasilis
Host
Jim Vasilis

Rusko tvrdí, že pandemii vyvolanou novým koronavirem, má na svém území „pod kontrolou“. Ale obvyklá nečinnost úřadů při zvládání krizí budí podezření u mnoha lidí, kteří se raději připravují na nejhorší. Od jaderné katastrofy v Černobylu v roce 1986 až po obrovské lesní požáry v létě 2010 jsou sovětské a ruské dějiny plné epizod, kdy první reakce úřadů spočívala v utajování rozsahu škod, píše agentura AFP.

Zdeněk Čekal
Host

Několikrát jsem se zařekl, že nebudu reagovat na vaše psychopatické rusofobní výpady, nicméně pixovina zde uveřejněná si žádá odpověď. Jenom idi(o)t a Martin Fendrych může v této pohnuté době monotématicky flusat jedovaté sliny na Rusko a nevidět přehmaty a nekompetentní rozhodnutí leadrů Evropské unie. Rovněž je paradoxní zjištění, že humanitární pomoc (ochranné pomůcky) ČR poskytla země, jenž je trnem v oku všem lidskoprávním aktivistům a přátel Tibetu. Ano, hovořím o Čínské lidové republice, které tímto děkuji. Okřídlené rčení „v nouzi poznáš přítele,“názorně ukázalo, kdo je kdo a oddělilo zrno od plev. Právě země z „vyspělých západních demokracií“ se na ČR… Číst dál »

Jim Vasilis
Host
Jim Vasilis

Nějak jste zapomněl na skutečnost, že si tu pomoc od nás Čína nechá zaplatit a co se týká západních demokracií, zde píšete nesmysly a jenom papouškujete lži a fake news. O nich píše ve svém blogu Jan Ziegler.

Jan Jílek
Admin

Nedávno jsem na FB napsal komentář, který říká v podstatě totéž. Psal jsem: „Nynější neveselou situaci beru jako dobrou možnost k návratu rozhodování do rukou jednotlivých států, protože slavná EU v přímém přenosu dokázala, že je prakticky k ničemu. Všechna důležitá rozhodnutí se dějí právě na úrovni států a já myslím, že je to tak dobře. Výborně placené a přechytralé figurky skutečně nejsou potřeba.“

Jirka Kadlec
Host
Jirka Kadlec

Takže mou otázku ignorujete, žádný odkaz nemáte. Tak prosím zanechte hloupých spekulací.

Jim Vasilis
Host
Jim Vasilis

Odkaz je na chess-news, který cituje Griščuka : „Алексеенко играл ужасно, Аниш хорошо подготовился к партии, но через два хода [после домашне-дебютной стадии] он стоял уже хуже. Динг? По-моему, он отравился во время этого карантина в Подмосковье. Максим, по-моему, провёл отличную партию, Фабиано – тоже. Мы с Яном играли более-менее нормально, но, повторюсь, уснуть на час с лишним недопустимо“.

Jirka Kadlec
Host
Jirka Kadlec

Proboha, stalinista Griščuk, kterému jste nikdy nemohl přijít na jméno a přál jste mu vždy jen to nejhorší, je teď Váš jediný argument, najednou se Vám hodí do krámu? valím oči
Dnes bylo docela dobře vidět, jak je Ding Liren nemocný úsměv
https://youtu.be/QNb01ylDFTo

david brazina
Host
david brazina

vzdyt je to dement. silnej na hube, ale v realu zbabela anonymni chudinka

David Brazina
Host

Konec světa se blíží a my, prostí lidé nemáme žádnou možnost, jak to přežít. Mocnosti se totiž rozhodly, že nás tady nechají umřít a aby toho dosáhly, tak vyvolávají mezi různými zeměmi rozpory a hádky až nakonec vypukne válka a na jejím začátku všichni ti bohatí lidé odletí na Mars.