Krátce…

Přečetli jsme za vás. Ve zkratce, co se píše na jiných webech.
Čekání na další kolo turnaje kandidátů si můžete trochu zpestřit čtením.

Rusko:
Prezident Putin se po návštěvě nemocnice s pacienty nakaženými virem COVID19 vyjádřil, že je situace velmi vážná. Alespoň to tvrdí Silvio Danailov na twitteru a konstatuje, že FIDE to nechává stále chladnou (https://twitter.com/SilvioDanailov/status/1242527161656975362 )

FIDE:
Šachová olympiáda letos nebude. Stejně jako letní olympijské hry se posouvá její termín do následujícího roku ( https://www.fide.com/news/460 ). Těžko říct, zda je to dobrá zpráva nebo špatná. Mezi řádky se však dá vyčíst, že Rusko má epidemii teprve před sebou a dá se očekávat, že někdy o prázdninách tam bude „veselo“.
GM Plát se může potutelně usmívat, protože i když byl potrestán několikaměsíčním trestem zákazu reprezentace, není na tom v tomto ohledu nijak hůř, než ostatní GM. Zákaz reprezentace se pandemicky rozšířil po celém světě.

Turnaj kandidátů:
– Nejeden divák zaregistroval při tiskové konferenci kašel Jana Něpomňaščiho. Ten se vyjádřil, že se necítí dobře („Nejsem úplně v pořádku. Dnes jsem se chystal, pokud to okolnosti dovolí, udělat rychlou remízu. Udělali mi dva medicínské testy, oba byly s negativním výsledkem. Atmosféra na turnaji nepřeje zdraví.“). Že by další nespokojenec? A dokonce vedoucí hráč turnaje.

– Pokud vás zajímají novinky z turnaje kandidátů, můžete se podívat na video německé velmistryně Elisabeth Pähtz.  Kromě pohyblivých panáčků uvidíte i mluvící (celkem pohlednou) velmistryni :usmev:

– Griščuk u partie „spí“ a ztrácí hodně času. Zřejmě proto si nechal vyměnit až příliš pohodlné křeslo za „diváckou“ židli. Mimochodem, Griščuk to udělal už loni na Norway Chess 2019.
Foto z Twitteru Marie Jemeljanové :
https://twitter.com/photochess/status/1240011587009863680/photo/1

@photochess

Ostatní:

– Z Twitteru je převzata následující hezká úloha. Zkuste řešit bez pomocí šachového programu :mrknuti:
Bílý na tahu vyhraje.

Řešení naleznete na twitteru Tatev Abrahamjan ( https://twitter.com/Tatev__A/status/1242599796902252544 )

– Co se stane, když se překlepnete? Někdy nic, někdy má taková „chybička“ nedozírné následky. Nic strašného se nestane, pokud se chcete dostat na stránku FIDE a místo „.com“  napíšete „.cz“ . Viz:
http://www.fide.cz/

Tak…a můžeme si počkat na sedmé kolo turnaje kandidátů :usmev:

0 0 hlas
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
naga

Tatev je slečna.

Luboš Zimniok

Díky za upozornění. Opravuji…

2
0
Zajímá nás, co si myslíte, směle komentujte.x
()
x