Zajímavý článek o Magnusi Carlsenovi a jeho byznysu na Lidovkách

Šachový velmistr Magnus Carlsen v neděli vyhrál finále prestižního internetového turnaje, ve kterém startovalo osm nejlepších hráčů světa. Do playoff postoupili první tři hráči světového žebříčku (Magnus Carlsen, Fabiano Caruana a Ding Liren) a světová jednička v bleskovém šachu Hikaru Nakamura.

Právě s Nakamurou se Carlsen ve finále utkal a zvítězil 2,5 : 1,5, když v koncovkách partií byl lepším a zejména stabilnějším hráčem. Norský fenomén, jemuž přezdívají šachový Mozart, není mimořádný jen kvalitou své hry – současně drží tituly mistra světa v klasickém, rapid i bleskovém šachu –, ale vyniká nad ostatními velmistry i z byznysového pohledu. Systematicky buduje ze svého jména marketingovou značku a zároveň staví byznysové impérium, které chce obchodně dominovat v internetovém šachu.

Tolik krátký úryvek článku od Pavla Matochy.

Doporučujeme přečíst celé na webu Lidovek.

Napište komentář

avatar
  
úsměvmrknutísmíchsmutekpláčnaštvanýudivenýpohodato milujulíbámkloboukoslavavalím očizvracímvyplazený jazyksmíchy brečímválím se smíchypřemýšlímzívámpusu na zámeksvatozářčertíkpotleskto zvládnemeOKgratulacenápadpalec nahorupalec doluvítězstvípohárprvnídruhýtřetíČeskoSlovenskočtyřlísteksrdcepivodárek
  Upozorňování  
Upozornit na