LARC 2020 jde do vyřazovací části

Online Lindores Abbey Rapid Challenge 2020 (LARC) má odehráno všech jedenáct kol základní části a dnes začínají minizápasy osmičky nejlepších.

Žádné velké překvapení se nekonalo. Snad jen Magnus Carlsen mohl překvapit, protože mezi osm nejlepších se musel dostat až výhrou v posledním kole. Na první pohled to nebyl tak jednoduchý úkol, protože los mu do posledního kola přisoudil Íránce Firúzdžu a Carlsen měl černé figury. Jenže Magnus je Magnus a opravdu umí.
Firúzdža nedělal nějaké velké chyby, ale hrál nenáročně, takže černý získal a postupně stupňoval výhodu až k výhře.

Carlsen však se svým výkonem nebyl spokojen a označil jej jako „shitshow“ úsměv . Spokojen však bude jistě Nakamura, který základní část vyhrál se 7,5body z 11 partií. Kromě Carlsena a Nakamury se do finále dostalo dalších šest hráčů, jmenovitě: Karjakin, So, Ting Li-žen (Ding Liren), Dubov, Aronjan a Jü Jang-i (Yu Yangyi).

Konečná tabulka základní části vypadá následovně:

Dnes se utkají dvojice Nakamura : Aronjan a Ting Li-žen : Jü Jang-i. Zítra hrají Carlsen : So a Karjakin : Dubov.

Online partie můžete sledovat na serveru chess24.com od 16:00. Přenos však můžete sledovat již od 15:30  a komentovat jej budou Jan Gustafsson, Peter Leko a Tania Sachdev.

 

Napište komentář

avatar
  
úsměvmrknutísmíchsmutekpláčnaštvanýudivenýpohodato milujulíbámkloboukoslavavalím očizvracímvyplazený jazyksmíchy brečímválím se smíchypřemýšlímzívámpusu na zámeksvatozářčertíkpotleskto zvládnemeOKgratulacenápadpalec nahorupalec doluvítězstvípohárprvnídruhýtřetíČeskoSlovenskočtyřlísteksrdcepivodárek
  Upozorňování  
Upozornit na