Psali jsme…

Pro lenochy, kterým se nechce procházet starší příspěvky, malý souhrn napsaného od posledního přehledu. Turnajů se moc nehrálo, ale psát o šachu se dá stále.

V pondělí 28.9.2020 byl nejen státní svátek, ale skončil i jeden z mála větších turnajů hraných v ČR za poslední půlrok. Open Pardubice, turnaj, který je součástí Czech Tour 2020. Výsledky a souhrny můžete „studovat“ (proletět) v následujících příspěvcích, na něž směřují odkazy:

Report Tadeáše Kriebla z rapid turnaje
Záznam přenosu z 2. hracího dne
Záznam přenosu z 1. hracího dne
Výsledky na chess-results
Web Czechtour
Partie na chess24


Honza Jílek informoval a krátce popsal vlastnosti nového šachového motoru. Stockfish je již ve verzi 12 a chcete-li vědět, zda stojí za stažení a instalaci (popř,kompilaci), nenechte si ujít příspěvek pana  :usmev: Jílka.


Mírně praštěné povídání o klubu Otrávený pěšec je z mého pera. Ehm, vlastně klávesnice  :usmev: . Nečtěte, máte-li problém s písmenky! Možná se to nezdá, ale když čtu příspěvky či komentáře na některých webech, začínám mít pocit „zmaru“  :plac: . Spousta lidí neumí přečíst text a ještě více jich je neschopno napsat souvislou (to je ten nejmenší problém) a srozumitelnou větu (to je ten větší problém..a raději už nezmiňuji souvětí). Dokonce se jeden web pyšní rekordem v reloadech a počtu „komentářů“, gratulujeme.
(Chválabohu, že nejsme „nej“ a komentáře zde jsou nedílnou součástí příspěvků, tj.k tématu.)


Všemocný Covid 19, aktuálně ve verzi 2.0  :usmev: , se 1.9.2020 vrátil z dovolené a opět se ujal vlády. Již zítra, tedy 4.10., začínají soutěže družstev. Ač mnozí hledají výmluvy, proč by se nemělo hrát, svaz a jeho orgány mají naštěstí dostatek zdravého rozumu a hledají naopak důvody, proč by se hrát mělo. Hledají nejen důvody, ale promýšlejí i strategii do budoucna, kdyby se nám Covid „vymkl“ z rukou. Na několik zvídavých dotazů odpověděl Honzovi Jílkovi v kratičkém interview předseda ŠSČR Martin Petr.


Výše zmiňovaný příspěvek si nenechal ujít aktuálně pátý hráč českého šachového žebříčku GM Štěpán Žilka, jenž se v komentáři vyjádřil, že sežere svého plyšového Aliena, pokud se sezóna normálně dohraje  :usmev: . Štěpánovo „přání“ se mi zalíbilo, takže jsem na toto téma nakreslil obrázek (a ještě jeden) a „zaúkoloval“ majitele webu Honzu Jílka, aby vše doplnil textem. Sice mi smazal mé textíky k obrázkům, že ministr zdravotnictví má 3R (Roušky, Rozestupy a Rohypnol na uklidnění) a Štěpán má svá (Žilka Žere Žvíře), obrázky doplnil svým textem  :palec-nahoru: , ale na výsledku se nic nezměnilo a zjišťuji, že spoustu věcí mohu delegovat na schopné lidi  :usmev: .


O závěru slovenské extraligy psal ve svém článku Vojta Zwardoń a jen lehce nastínil, že poslední trojkolo v Tatrách bylo „veselé“. Činovníci Slovenského šachového zväzu  tuto „veselost“ projednali na jejich VV a rozhodli se přijmout opatření. Na jejich rozhodnutí odkazuje zprávička Honzy Jílka.


Na závěr pro jistotu ještě jednou připomenu, že zítra nám začínají soutěže družstev  :usmev: , takže kdo hraje, měl by se pořádně vyspat a ráno nezaspat!

 

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
1 komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David Brazina

A přitom se Plát jen ožral pochcal a posral. Slovy klasika, zocelovat jste chtěl, desatníkem z povolání chtěl jste být. A teď Halík jste jen obyčejný civil.

1
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x