DAFO CUP 2019

Milí příznivci šachu! 21.12.2019 Šachový oddíl SK Slavia Orlová ve spolupráci s obcí Dolní Lutyně uspořádal 5. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO ŠACHOVÉHO TURNAJE DAFO CUP 2019.

Turnaje se zúčastnilo 113 lidí. Hrálo se na 9 kol, tempo 2 x 15 minut + 3 s/tah podle pravidel FIDE. První 4 šachovnice se přenášely online na internet. Turnaj překvapivě vyhrál Jaroslav Bureš. Tímto končím pohledem nestranného diváka a dále už to budu hodnotit mým subjektivním pohledem.

V sobotu ráno mně v 6h nemilosrdně vzbudil budík. Měl jsem docela krizi, protože jsem byl dost nevyspalý. Naspal jsem asi jen 4 hodiny. Jenže v 7h v Prostějově jsem měl autem vyzvednout moje 2 kamarády ( Petr Zatloukal a Roman Závurka), kteří se na turnaj moc těšili, a z tohoto důvodu jsem už akci nemohl zrušit. Cesta autem s přáteli rychle utíkala a v 8:30 jsme už byli v kulturním domě v Dolní Lutyni.

V kulturním domě hned u dveří se nacházela šatna, kde zadarmo si účastníci turnaje mohli nechat svoje bundy. Startovné do turnaje bylo symbolické, pouhých 50 Kč a navíc každý účastník dostal zdarma domácí klobásu s hořčicí od místního řezníka Wojtase. Hrací sál byl obrovský, všude pohodlné židle a pěkné šachovnice. Co víc si člověk může přát než pohodlnou židli.

Losování kola se vyvěšovalo na zdi a zároveň se dávalo i na internet, což jsem dost uvítal, protože poprvé jsem na turnaji měl mobil i s internetem. Na internetu jsem se mohl vždy podívat s kým hraji a zároveň provést i rychlopřípravu. Navíc po skončení každé mojí partie jsem moje partie analyzoval na mobilu.

Nejvíc mile mě potěšily moje výsledky. Z 9 partií jsem dokázal uhrát 7,5 bodu. Což mě vyneslo nádherné první místo + finanční prémii 4 000 Kč + pohár + dárkový balík.

Ještě dnes v neděli tomu nemůžu uvěřit. Jak je možné, že jsem dokázal ten turnaj vyhrál já? Vždyť jsem byl unavený z řízení auta, nedostatečně vyspalý a navíc za posledních 30 dní jsem tvrdému šachovému tréninku ( řešení šachových diagramů na šachovnici ) věnoval pouhých 30 hodin.

Když přemýšlím o mém obrovském úspěchu, tak nejdůležitější jsou asi nešachové vlastnosti. Často využívám 2 módy.

1. mód – když nehraji šachovou partii, tak jsem přátelský a rád si povídám s lidmi.

2. mód – když hraji šachovou partii, tak využívám pocitu flow. Soustředím se jenom na šachy a nic jiného mě nezajímá. Navíc vůbec nerozlišuji, jestli mým soupeřem je kamarád či kamarádka, nebo naprosto cizí člověk. V mém slovníku nenajdete slovní spojení domluvit si přátelskou remízu. Když hraji šachy, tak neznám slovo kamarád. Moji chladnokrevnost při hraní šachu naplno v 6 kole pocítil můj kamarád Lukáš Klíma, oba hrajeme za ŠK Slavoj Poruba. Krátkou ukázku s mým komentářem si můžete vychutnat právě teď.

Milí příznivci šachu. Děkuji Vám za Vaši přízeň a přeji Vám ať Vás hraní šachu baví!

Klidné Vánoce a hodně štěstí v novém roce přeje Jaroslav Bureš, předseda Šachové školy HŘÍBATA, www.bures1993.cz
——
Dovolím si k povídání vítěze turnaje připojit krásné černobílé fotky (pro tyhle dvě barvy, černou a bílou, mám velkou slabost  :mrknuti: ) Valdemara Bednarze, jednoho z mých dvou oblíbených šachových fotografů (druhým je Petr Beran).

Mládež na DAFO Cupu

Autor: Valdemar Bednarz
„Sakra…To jsem neviděl!“ Autor: Valdemar Bednarz
Autor: Valdemar Bednarz
„Obraz v obraze 🙂 “ Autor: Valdemar Bednarz

 

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x