Rytíř královského pěšce

Milan Kratochvíl se narodil ve Stodě 9. července 1991 v rodině vojáka. Vyučil se na OU v Brně malířem a o dva roky později přidal výuční list jako zedník. V šachu mu byl vzorem o 3 roky starší bratr Karel Kratochvíl. V šachových databázích se objevuje od roku 2000, kdy startoval na mistrovství ČR do 9 let. V individuálních brněnských turnajích se příliš neprosazoval, byl typickým hráčem pro družstva. Byl členem jediného klubu – Lokomotiva Brno. Tam se vypracoval až do extraligy. Velké úspěchy sklízel v rychlé hře: rapidech a bleskových turnajích. Vyhrál MČR v rapid šachu mládeže v kategorii H14. Často hrával v družstvu „Kratochvílů“ v Pardubicích nebo na přeborech týmů Moravy a Slezska v Boršicích. Odešel tragicky začátkem ledna tohoto roku. Nikdy jsem neviděl, že by Milan zahajoval partii bílými jinak, než tahem e2-e4!

Víte, že: Nejvyššího ratingu 2229 dosáhl Milan Kratochvíl v roce 2018?

Řekli o šachu: „Byls super týpek, co nezkazil žádnou srandu. Za šachovnicí nepříjemnej soupeř s jedovatým stylem. Fakt jsem proti tobě nerad hrával…“ (Bronislav Vymazal)