Grand Prix VŠTE – třetí týden

Pro veliký zájem ONLINE turnaje na www.lichess.org pokračují i v dalším týdnu.

Každého turnaje se účastní přes 100 hráčů! V třetím týdnu tedy budeme dále pokračovat.

Stupně vítězů Druhého týdne:
1.FM Macko
2.JakubKusa
3.petrik05

Gratulujeme a zasíláme poštou věcné ceny!!

Celkové pořadí druhého týdne

Grand prix VŠTE – třetí týden.

Skládá se z jednotlivých turnajů, které se budou hrát každý den až do soboty a to buď od 13:00 nebo od 18:00.

Tempo: 3+2
Kde: www.lichess.org
Doba trvání: 90 minut
Heslo pro přihlášení do všech turnajů je stejné: korona

Pondělí 30.3.2020 ve 13:00 hodin, odkaz
Úterý 31.3.2020 v 18:00 hodin, odkaz
Středa 1.4.2020 ve 13:00 hodin, odkaz
Čtvrtek 2.4.2020 v 18:00 hodin, odkaz
Pátek 3.4.2020 ve 13:00 hodin, odkaz
Sobota 4.4.2020 v 18:00 hodin, odkaz

Velmi rád bych zde poděkoval firmě Vazníky-střechy.eu za podporu a větší možnosti cen pro vítěze našich turnajů.
Děkujeme!

V neděli 5.4 ve 13:00 hodin bude opět turnaj 3+0, odkaz, který zakončí třetí týden.

Z každého turnaje získá body prvních 20 hráčů:
Systémem 1.místo-20 bodů, 2.místo 19 bodů, atd až 20.místo-1 bod.

Všechny turnaje nakonec sečteme a podtrhneme a vzejde vítěz Grand prix.
Ze sedmi turnajů počítáme pět nejlepších výsledků a z takové tabulky vzejde vítěz Grand prix.

Ceny budou věcné z dílny šachové Galerie Dolmen (výběr knižních titulů) a Šachového svazu ČR.

Vítězové jednotlivých dílů seriálu rovněž získají knihu Galerie Dolmen.

Malý dovětek:
v „prime time“ časech od 18:00 hodin se občas přihodilo, že server www.lichess.org byl přetížen. A pořádně se začalo hrát třeba až s dvacetiminutovým zpožděním. Bohužel…
V tu chvíli se již nedá nic dělat, než čekat… I nový turnaj založit nelze, protože server jednoduše není zvyklý na tak výrazný počet hráčů a nefunguje.
Je vidět, že v čase karantén je šach vyhledávaná kratochvíle…  :usmev:

Dále bych rád uvedl, že na našich turnajích v druhém a třetím týdnu se už podvodníci využívající při hře počítač nevyskytovali.
Je to dáno také tím, že zjistili, že se to stejně provalí, a že to nemá cenu!!!

Stejně ale uvedu hráče, kterým server www.lichess.org oficiálně zablokoval účty. Účastnili se našich turnajů v prvním týdnu: Qsel, Zloun, Monicka, Dominikhr.
Uvádím, že server www.lichess.org má „anticheating program“, který s celkem velkou přesností ukáže na podvodníky.

Pro aktuální info doporučuji sledovat stránku na VŠTE Grand Prix – třetí sezóna, která bude průběžně aktualizována a doplňována.

0 0 hlas
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
2 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka Kadlec
Zdeněk Čekal

Requiescat in pace
PS. S Jerevanem jsem měl tu „čest“ se dvakrát důvěrněji seznámit během mých služebních cest do zahraničí. Již pasová kontrola na letiště Zvartnots způsobí Středoevropanu mírný šok. Na digitalní čtečce jsou příchozím sejmuty otisky prstů z levého a následně pravého ukazováčku (před zpátečním letem opět namátková kontrola otisků, zda-li jste to opravdu vy, kdož opouští arménský ráj). Ani cesta do hotelu není snadná (zvlášť ve 3:00 hod). Místní taxislužbu ovládá mafie a o ceně je nutno smlouvat. Provize se pak dělí půl na půl, jak mi během cesty do hotelu sdělil řidič. Na účtenku zapomeňte… Samotné město nic moc, převládá beton jako základní stavební element v duchu socialistické architektury. Co turistu bací do očí, jsou všudypřítomné bronzové skulptury neforemných tvarů a obrovitý Památník arménské genocidy. Příjemné jsou naopak pro cizince (nikoliv pro místní) ceny jídla a pití v restauračních zařízeních, dále alkoholu a cigaret. Karton Marlboro mě přišel (rok 2016) bratru na necelých 10 €…Při druhém pobytu (konec dubena 2017) mě sužovalo nejen vedro (32 st. C), ale i obtížný hmyz. Tehdy jsem byl ubytován na firemní bázi – od ruské majitelky dlouhodobě pronajatý, poměrně luxusní čtyřpokojový byt v centru města. Činžovní dům, kde se byt nacházel, dobrých pět dekád nikdo neudržoval…S neuzamčenými vstupními dveřmi s chybějící skleněnou výplní bez ustání lomcoval vítr, z promáčeného stropu v posledním podlaží trčela sláma…Při noční cigaretě jsem u vzdáleného kontejneru pozoroval hodující kočku, pak jsem si z hrůzou uvědomil, že se jedná o pro mne neznámého hlodavce (obří krysa, potkan? Kdo ví…)
Kolegové (27 a 35 let), kteří v této díře trčeli již čtrnáct dní a po turnusu se střídali s jinými nebožáky, si mi postěžovali, že nelze ulovit arménské holky do „postele,“ a proto na veškeré aktivity tohoto druhu rezignovali. Mladíci si bohužel neuvědomili, že arménská apoštolská církev zapovídá dívkám předmanželský sex…Někdo může namítnou, proč tedy nevyhledali pomoc u profesionálek a nenavštívili night club. Zapomeňte, Jerevan není Moskva, kde vám „děvočku“ doručí až na pokoj. Zážitků mám hodně, ale chybí zde prostor se o všechny podělit. Jednu věc na závěr si neodpustím. Zmínění kolegové mě varovali před arménským zdravotnictvím s kritickým nedostatkem špitálů: „Nedopusť, aby se ti zde stal i středně těžký úraz…pak se snadno dostaneš domů v zinkové truhle…“
Appendix – Bohužel Caoili měla tu smůlu, že havarovala v Jerevanu…

2
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x