3 000 000 přístupů za pouhý jeden den!

Ano, vážení… Právě čtete příspěvek, který má 3 000 000 (slovy: tři milióny) zhlédnutí za jediný den. Takže vítejte na nejsledovanějším českém (a možná nejen českém) šachovém webu :mrknuti: !

Než se dostaneme k tomu, jak jsme NEJ, SUPER atp. (však to znáte…), podívejme se nejdříve na to, co už se dohrálo nebo co se ještě hraje.

Dohrálo se Individuální mistrovství Polska žen (IMPK-už se mi to nechce psát polsky :usmev: ). Dlouhou dobu vedla v turnaji Klaudia Kulon a nakonec se také radovala z první příčky v turnaji. Nikoli však z titulu. Klaudia totálně pokazila závěr turnaje.
V sedmém kole prohrála partii s nejmladší účastnicí Patrycijí Waszczuk. Pravda, mladá Patrycja sice chybovala ve vyhrané pozici (33.Vf5?? Vxf5?? [33. … Jf3 -/+] … správně 33.Sd4!), ale to nic nemění na konečném výsledku a jejím výborném výkonu.

Klaudii to možná rozhodilo, protože hned v následujícím kole prohrála s Majdan-Gajewskou a doskočila na ni Karina Cyfka (Szczepkowska-Horowska…za chvíli se člověk v jejich příjmeních nevyzná :smich: ). Obě hráčky v posledním kole jen remizovaly a podle pravidel rozhodoval při rovnosti bodů o titulu „rozstřel“. Dvě rapid partie s tempem 15″+10’/tah a pokud by tento minizápas skončil nerozhodně 1-1, titul by získala hráčka, která se v normálním turnaji umístila výše (pro „badatele“: hráčka na prvním místě), což by byla Klaudia Kulon. Jenže Karin vyhrála první rapid partii černými figurami a v druhé už Kulon musela riskovat. Nevyšlo to a minizápas vyhrála Cyfka, která se tak stala mistryní Polska pro rok 2020. Gratulace „letí“ do nedalekého Rybniku :mrknuti: .
Ještě taková zajímavost, kterou jsem zaregistroval až dnes. V propozicích turnaje se zmiňuje čekací doba, která činí 30 minut. Pokud se hráčka nedostaví do 30 minut, prohrává partii…a pokud to stihne do 30 minut, je potrestána nejen horším časem, ale i finančně! Pozdní příchod k partii byl pokutován částkou 300zlotých… No není to hezké? :usmev: .

Od krásných polských žen (tím nechci říct, že jsou u nás ženy méně krásné :usmev: ) přejdu na Magnus Carlsen Chess Tour Kiva, kde se hrálo semifinále. Mělo se hrát na 5 zápasů, ale vítězní semifinalisté (sakra, asi spoiler :smutek: …) se s tím moc nepárali. Magnus Carlsen zmastil Ting Li-žena 3-1 na zápasy a Hikaru Nakamura nedal žádnou šanci Daniilovi Dubovovi (3-0). Možná bych přidal i nějaké partie, které jsem viděl, ale moc nestíhám … Už se totiž hrají i „normální“ neinternetové šachy….

O turnaji Open Letní Praha jsme se tady již zmiňovali ( zde). V openu „A“ je ve středeční podvečer v čele trojice hráčů a z toho jsou hned dva čeští velmistři. S 5,5 body jsou v čele GM Martin Petr, GM Johan-Sebastian Christiansen (Norsko) a GM Vojtěch Plát. Dnes (čtvrtek, 13.8.2020)  se pravděpodobně lámal chleba, protože na prvním stole se utkali Christiansen s Plátem. Výsledek zatím nevidím.

V openu „B“ vedl po včerejším šestém kole Leigieb z Rakouska před Jaromírem Krupanským.

Turnaj bedlivě sleduje i Pavel Matocha, který na FB profilu Chess café upozorňuje na „osudový“ vtipný los ve čtvrtém kole (Babička-Dědek) :smich: . V komentářích k příspěvku nezůstává s „jezením vtipné kaše“ pozadu ani Vojta Zwardoń, jehož komentáře (dovolím si převzít a omlouvám se za to: Vojta Zwardon: No kdyby proti sobě ještě hráli v Rychnově na MČR seniorů mělo by to ten punc 😀 ) teď zneužiji k přechodu na další významný turnaj v ČR.

Už celkem tradičně se každoročně přibližně vždy v tuto dobu koná MČR seniorů. Napsal bych MČR „důchodců“, ale
1/ někteří z oněch „důchodců“ by mě pak mohli pořádně „zlátat“ nejen za šachovnicí :usmev:
2/ zcela jistě nejsou všichni důchodci
3/ sám patřím do kategorie 50+ (ale pozor, zatím ještě 60- !!!), takže bych si dělal hloupou legraci hlavně sám ze sebe :usmev:

V kategorii 50+ hraje 22 hráčů a po šestém kole byla v čele dvojice hráčů se 4,5 body: Martin Richter ze Sokola Bakov nad Jizerou a Roman Švarc z ŠK Střelnice Kadaň. Já mám v soutěži svého favorita, kterému fandím :smich: ,  Vláďu Pána. Proč zrovna jemu? Protože jej celkem dobře znám, protože je celkem sympatický a hlavně…protože je to PÁN!!!  :smich:

V seniorech 60+ je v čele Zdeněk Janda z SK Děčín (5,5 bodů) před severomoravskými (popř.slezskými) zástupci Láďou Vágnerem z exotického tříčlenného klubu TJ Studénka (5 bodů) a Petrem Malinovským z Lokomotivy Krnov (4,5 bodu).

V kategorii 70+ je v čele se stoprocentním ziskem (6/6) favorit turnaje FM Sejkora Vlastimil z SK Děčín. V kategorii 80+ hrálo jen 10 hráčů a předpokládám, že pořadí po 6.kole je už konečné. Pokud ano, tak se vítězem stal Jaček Miloslav ze Sokola Mladá Boleslav.

Kompletní výsledky najdete na chess-results.

Minule jsem tady uvedl také turnaj Šariš Open v Drienici, který je Mistrovstvím Slovenska. I tento turnaj se pomalu, ale jistě, blíží ke svému konci. Po šestém kole je v hlavním GM turnaji na čele IM Viktor Gažík se šesti (!) body. Má velmi blízko k zisku titulu, ale v cestě mu ještě může stát Tamas Petenyi, který má jen o půl bodu méně. Také si dovolím upozornit na to, jak dopadla do šestého kola suverénní „vůdkyně“ polského mistrovství žen Klaudia Kulon. Nechci malovat čerta na zeď, jen jsem si vzpomněl na známé pořekadlo: „Nedělejme účet bez hostinského.“ :usmev:

V openu je po šestém kole v čele pětice hráčů s 5 body Kacper Majek (rating 1970[!] a ač s ním mám dokonce i aktivní skóre, mohu říct, že je to velmi talentovaný hráč…takže žádné velké překvapení), Czebe Attila, Istona Martin, Bureš Jaroslav (samozřejmě mu držím palce i u nohy :smich: ) a Maník Mikuláš.

Součástí turnaje je i online přenos, na který vás tímto srdečně zvu :usmev: . Pokud stojíte o kvalitní komentář k probíhajícím partiím, vřele doporučuji komentování GM Petera Michalíka. Stručný, šachový, logický výklad …a k věci. Asi takhle bych charakterizoval jeho projev.
Chcete-li se však dobře bavit a máte rádi „praštěné monology“ Luďka Soboty (viz nějaké televizní archívy) nebo jiných „popletů“, pak si nesmíte nechat ujít první tři komentovaná kola!
SUPER! Ještě nikdy jsem s takovým zaujetím nesledoval šachový online přenos a dokonce jsem si některé fráze i zapamatoval :smich: . Fakt to stojí za to a některé perly by nikdy neměly zapadnout.

[„Wow! *. Když přijedete na Východní Slovensko, je to super! Jako byste přijeli někam jinam!“

* „Wow“ = anglické citoslovce úžasu.
Překlady: česky : „Ty vole!“ , ostravsky: „Ty p**o!“ , polsky :Ó k**wa! , slovensky: „Fííííha!“]

Vždycky jsem si myslel, že lidé jsou mi hodně „podobní“… Když tvrdím, že jsem NEjhezčí, NEJchytřejší, NEJlepší….myslím to ironicky a doposud jsem předpokládal, že pokud se takto někdo veřejně prezentuje, je to „srandista“ jako já :usmev: . Ale asi ne. Prostě někdy se nestačím divit…

Ale nejsem zlý (aspoň doufám) a pomohu zvýšit NEJ-kanálu v ČR jeho sledovanost :usmev: . Opravdu a bez jakéhokoli sarkasmu nebo ironie: u prvních tří online přenosů z Šariš Open jsem se královsky bavil! Některé hlody by ani sebelepší humorista nevymyslel :smich:

Honza Jílek mi vždy klade na srdce, že nemám kritizovat raději vůbec a když, tak nějak inteligentně :smich: :smich: :smich: , takže už nic nekritizuji a raději „vylepším“ náš profil :usmev: .

Vážení,
máme 3 000 000 zhlédnutí za den.
Kdo má víc?
Nikdo!!!
Jsme NEJsledovanějším šachovým webem (možná nejen) v ČR!
Moc vám děkujeme, je to hlavně VAŠE (naše) zásluha!!!

Jsme NEJ a SUPER :mrknuti: :smich: … a vy s námi!


P.S.: Pro jistotu dodávám, že tuhle (jiné ne) návštěvnost jsem si našvindloval…

4.1 10 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
10 komentářů
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Karel Jan Adamus

IM Gažík…9 z 9….neuvěřitelné!Gratuluji!:-)

Karel Jan Adamus

Vážení….IM Gažík zavěsil a je mistrem Slovenska…Gratuluji:-)

Zdenek Cekal

A má 8/8 bodů…Zrodil se slovenský „Bobby Fischer.“

Zdenek Cekal

Blamáž v „letní“ Praze…


Český jazyk neobsahuje výrazy (nebo lépe řečeno, asi ano, ale nechci být zablokován na další šachové platformě), které by vyjádřily mé zklamání a rozhořčení z průběhu „boje“ mezi Vojtou a Martinem. Vybraná lahůdka zhořkla v ústech…Naivně jsem očekával řežbu na „nože a sekery“ ve stylu https://www.youtube.com/watch?v=tknsoxpQ-Kw
Místo toho, aby se pitbulteriér s rotvajlerem do sebe zahryzli, dva pudlíci si očichali řitní otvory, stáhli ocasy a odběhli za páníčkem…

Karel Jan Adamus

Vážení,
2 kolo bylo nejlegračnější…pantomína,doprovázeno hudbou z 23 století,že by Bolek Polívka záviděl.. Prostě první 3 kola…super!Jen tak dál P.Koutný! Pěkný večer:-)

Zdenek Cekal

Vojta Plát nakonec černými s Christiansenem remizoval…


 
V čele „Summer Prague Open 2020 – A“ je překvapivě po 7. kole Martin Petr. Ten v sobě probudil dávno zapomenutý instinkt zabijáka a soupeře kosí s nebývalou lehkostí. Škoda, že tyto povahové rysy neuplatňuje ve funkci předsedy ŠSČR. Bafuňáři v jeho nepřítomnosti „zvlčili“ a začali umlčovat (=blokovat) kritiky na FB stánkách Šachového svazu. Stal jsem se mimochodem jejich obětí za ironický příspěvek ohledně losování České extraligy a 1.lig. Cenzorům se nelíbilo, že jsem si dovolil upozornit na nevhodné oblečení aktérů a udělili mi zřejmě doživotní ban…No nic, trochu jsem odbočil, vrátím se zpět do „letní Prahy.“Los 8. kola byl nemilosrdný…Budeme svědky nelítostného duelu mezi „předsedou“ GM Petrem a všemi na Svazu milovaným GM Plátem. Vojta servíruje (=má bílé). Kdo vyhraje, má jisté místo na „bedně.“ Ač se to redakci (zřejmě) nebude líbit, držím palce prostořekému rebelovi…
 
 
 

Luboš Zimniok

Odpovím Vám Zdeňku za sebe :usmev: (a možná i za redakci…): je mi úplně jedno, kdo vyhraje :usmev: a nikomu neberu jeho fandovství, každý může fandit komukoli….
Ale v jedné věci se asi neshodneme: rebel je buříč, povstalec (viz wikislovník), nikoli nespokojený (nebo špatně zaplacený) zaměstnanec :usmev:
To bychom museli být rebelové skoro všichni. Takže redakci (nebo alespoň její části) je celkem jedno, kdo vyhraje. Měl by vyhrát ten lepší.
Btw….za fandění, dokonce i za názory odlišné od názorů redakce, se tady bany nedávají :usmev: (a snad nemusím dodávat, že tohle není na jiných webech nebo FB účtech úplná samozřejmost, sám jsem za nesouhlasné názory zabanován jedním z Vašich oblíbenců, ale nijak mi to nevadí :mrknuti: )

Jan Jílek

Zbytek redakce souhlasí  :smich: a mimochodem, i zbytek redakce má ban na nejmenovaném FB  :mrknuti: 

Zdenek Cekal

Dobrá zpráva!? Tipnul bych si, pane Jílku, že na nejmenovaném FB Vám byl účet odblokován. Pokud se mýlím, můžete mi i v reálu nakopat zadnici. :smich: 

Jan Jílek

Díky za zprávu. Bylo by dobré, kdyby se v rámci demokracie za odlišné názory ban nedával. Také bych uvítal, kdyby byl odblokován i Luboš, ze stejného důvodu o kterém píšu.
 
Nicméně se ale obávám, že odblokování dost možná bude pouze dočasné, protože pokud budu mít pocit, že se tam píší blbosti, ozvu se. Rozhodně se nehodlám cenzurovat. Mít přístup k té skupině je asi fajn, ale objedu se i bez ní.
 
Jinak chválím, za vkládání partií zde do komentářů. Připadám si jako Velký učitel, děda Drchlík, když učil génia 20. století Adama Bernaua :smich:

10
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x