Zápas Nigel Short – Thai Dai Van Nguyen od 16:00 komentují GM Žilka a GM Navara

Dnes v 16:00 začíná již 18. ročník pražského šachového festivalu, který pořádá Pražská šachová společnost pod vedením Pavla Matochy. V jeho rámci se uskuteční zápas na 10 partií v rapid šachu mezi Nigelem Shortem a Thai Dai Van Nguyenem. Kvůli protikoronavirovým opatřením sice není možné tuto akci navštívit přímo v krásném prostředí Obecního domu, ale i tak bude možné tento duel sledovat –  je totiž přichystaný poměrně velkorysý online přenos, který svými komentáři doprovodí špičkoví velmistři Štěpán Žilka a jako host i česká jednička David Navara.

Jak dopadne souboj mezi vyzyvatelem mistra světa Kasparova a nejmladším českým velmistrem v historii? Uvidíme. Hrát se bude od 10. do 12. října, celkem 10 partií tempem 20 minut + přídavek 10 sekund za každý provedený tah.

10. 10. 2020, od 16:00 – 1. – 3. partie, komentují Štěpán Žilka a David Navara
11. 10. 2020, od 16:00 – 4. – 6. partie, komentuje Štěpán Žilka
12. 10. 2020, od 15:00 – 7. – 10. partie, komentuje Štěpán Žilka

Pro první partii si vylosoval bílé figury velmistr Nigel Short a radost z toho zjevně neměl  :usmev:

Komentátoři kromě sledování dění na šachovnici se zároveň budou snažit odpovídat i na dotazy v chatu na YouTube kanálu šachy.cz , tak přijďte a využijte možnost se zeptat  :mrknuti:

Chystaný on-line přenos je vůbec nejsložitější, který jsme doposud připravovali. Kromě dvou komentátorů je v plánu i video z hrací místnosti. Tak nám (a vlastně i sobě) držte palce. I když jsme vše velmi pečlivě připravovali a testovali, Murphyho zákon mluví jasně:„Jestli se může něco podělat, tak se to podělá.“  :mrknuti: Pokud ale všechno všechno klapne, mělo by to stát za to!

Jako třešnička na dortu je připravená soutěž. Tomu, kdo správně uhodne celkové skóre zápasu, věnuje e-shop šachy.cz šachový program Fritz 17. Každý soutěžící má jen jeden tip (počítá se ten první) a tipovat lze do zahájení 6. partie (tzn. do poloviny zápasu), v případě shodných tipů vyhrává ten, který do e-mailové schránky eshop@sachy.cz dorazí dříve. Přijetí e-mailu do soutěže bude vždy potvrzeno. Výherce bude informován právě e-mailem a to do středy14.10.

Odkazy:
On-line přenos z 1. hracího dne
Domovská stránka pořádající Pražské šachové společnosti
Fotogalerie Šachového festivalu 2020

5 4 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
8 komentářů
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Rob K

Nevíte někdo co se stalo že plat nemůže vytahnout hlavu z Koutneho zadku . Ještě loni ho nemohl ani vystát a najednou jsou to hrášky v lusku .

Pavel Matocha

Pro případ, že by Koutný na webu NSS tento můj komentář smazal (z předchozí diskuze je zřejmé, že příspěvky, které se mu nelíbí maže), tak ho dám i sem:
Z Koutnýho a Pláta mluví jen bledá závist. Koutný se také občas pokouší o komentované online přenosy, ale často to končívá ostudou. Ať už tím, že přenos nejede, nebo tím, že Plát tam vypouští rasistické urážky. Online přenos kvality, jakou má ten ze zápasu Nigela Shorta s Thai Dai Van Nguyenem, není Koutný schopen dát dohromady (přenos partie + video přenos z hracího sálu + dva video a audio přenosy komentátorů na různých místech).
Jestli se tu o tom zápase v Obecním domě píše či ne je mi lhostejné, sledovanost tohoto webu pod Koutného vedením stoupá jak letadlo, je „výš a výš“ až zmizí úplně. Ve zlatých dobách to byl kvalitní šachový zpravodajský server a byl i hodně sledovaný, dnes je jeho návštěvnost již nezměřitelně nízká (viz: https://www.similarweb.com/website/nss.cz/ ). Zoufalou kvalitu mnoha článků (což je jedna z příčin propadu) je snad zbytečné připomínat, všichni musí vidět, kolik článků je zde vytvořených jen metodou copy+paste z jiných zdrojů (např. Wikipedie). Zoufalá je i jazyková úroveň autorů. Pro Koutného první lekce zdarma: oslovuje se pátým (a nikoliv prvním) pádem.
A na závěr uvedení na pravou míru dvou hloupostí, co tu Koutný s Plátem psali v komentářích. Zaprvé duel Nigela Shorta s Thai Dai Van Nguyenem je oficiální zápas, započítávaný na ratingovou listinu FIDE (tedy nikoliv přátelák). Zadruhé – byť to tedy s šachem nemá nic společného, ale Plát to sem nesmyslně zatáhl – není pravda, že v době jednání Rady ČT jsem hrál golf. V době, kdy jsem hrál adventure golf, tak jednání Rady ČT bylo už dávno skončené a kolegové radní na cestě domů.
Pavel Matocha

Luboš Zimniok

No…Už dlouho jsem se na nss nedíval  :usmev: . Včera a dnes ano.
Zjistil jsem, že mi tam chybí p.Mihálik  :usmev: a že na to, že to měl být „pohodový a nekonfliktní“ web, je tam celkem veselo  :smich: . Doporučuji (nejen p.Matochovi) nereagovat na hloupé invektivy na nss. Je to nejlepší cesta, jak si zachovat zdravý rozum  :mrknuti: (to není z mé palice, to vymyslel předseda svazu  :usmev: ). Tedy za předpokladu, že se nechystáte reagovat na výzvu jednoho z diskutujících: „Tak ukažte, co umíte vy! Napište něco lepšího nebo udělejte nějakou akci.“ (tak nějak to bylo).
 
K online přenosu zápasu… Není to ono  :smich: . Pravda, jsou tam sice 2 komentátoři, je tam i „živý“ pohled do sálu…, ale není tam v přestávkách uklízečka, chybí mi barevné šipečky na šachovnici a „teploměr“ na levé straně šachovnice  :usmev: .
 
Btw., dotaz na p.Matochu: Když už jste v té Radě…., jak je možné, že RaP se ještě nedostali do hlavního vysílání? Myslíte to opravdu s naším šachem dobře???
 
 
 

Zdenek Cekal

Můj tip: vyhraje Thai Dai Van Nguyenem v poměru 5,5 : 4,5
PS. Kdybych čirou náhodou vyhrál, udělte cenu druhému v pořadí. Tipuji pouze pro radost.

Zdenek Cekal

Davide, měli začít v pátek, pak by nebyl závěrečný den duelu ve hvězdách.

8
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x