C29 Vídeňská s 5.Df3 – 5. část – Hypermoderní Tartakower

A již jsme skočili do 20. let minulého století, formují se nové směry, nové myšlenky a napravují se pokřivené názory na hru.
Savielly Tartakower
(na obrázku výše) píše svou super knihu, Hypermoderní partii (Die hypermoderne Schachpartie, Wien 1925) a náš Richard Réti Nové ideje a Mistry šachovnice.

Analýza Tartakowera v Die hypermoderne Schachpartie je doplněná dodatky, které byly v německé verzi přivázány v závěru knihy.

Analýza Tartakower 1925 var. a)

Poznámka k tahu 11.Je2:

Tartakower píše, že manévr pochází od Hromádky (partie s Johnerem). Ovšem u poznámky P. S. Leonharta (viz Treybal – Burn) variantu s tahem 11.Je2 doporučoval Steinitz! Ale i Tartakower v závěru analýzy (k tahu 11…Sa6) píše variantu dle Steinitze (11…Sg4). Ten jistě nemohl znát Hromádkovo 11.Je2.

Analýza Tartakower 1924 var. b)

Ovšem návrh Tartakowera v pozn. po 9…Dd5 10.Vb1 není příliš dobrý, neboť počítač hodnotí pozici po 10…dxc3 jako velmi výhodnou pro černého. Viz partii Perez Mitjans – Canal Oliveras, Barbera del Valles 2008.

Partie ke stažení jsou na této lince.

Příště: Spielmann zatracuje vídeňskou.

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
4 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Robin

OFFTOPIC- všimli jste si že když na webu nss konkrétně u článku velebícího pokoutný eshoop, kliknete na konci článku na odkaz. přesměruje vás to na web sachy.cz :D. než se mu tam půjdu vysmát můžete to prosím taky vyzkoušet 😀 malém se sem smíchy pochcal ješte po přečtení diskuze na téma nejlevnější výhrává 😀

Jan Jílek

Tak to je pr.el   :smichy-brecim:  Možná bych mu to ani nepsal  :smich:
 

Luboš Zimniok

Asi nám chce zvýšit sledovanost 😀 . Ale to není poprvé, co má problém s nějakým odkazem. Minimálně 3x se odkazoval na stejnou stránku a jednou měl odkaz taky někam „do pryč “ (na nějaký neexistující web).

Robin

Tj ale tohle v kontextu s diskuzi pod článkem je Maras 😀 nudil jsem se v práci říkám si mrknu na ten jeho slavný shop a bum . Chvili jsem váhal jestli už nestihl obsadit u šachy.cz. máte pravdu nic nerikat bude nejlepší schválně kdy na to přijde 😀 asi si to každý den otestuju

4
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x