Hodinky v rychlém sledu

Včera se v obnovené premiéře v Hodince s mistrem představil přední český velmistr a kapitán mužské reprezentace Zbyněk Hráček. V článku najdete krátké shrnutí včerejšího klání a také pozvánku na další Hodinku, tentokrát s českou jedničkou ženského žebříčku WGM Joannou Worek.

Zbyněk Hráček odehrál dohromady 10 partií s celkovým skóre +8=2-0.

První odolal náporu velmistra v 6. partii uživatel PanZvukar, který černými ve výměnné francouzské udržel favorita na uzdě a ten ve 26. tahu nabídl remízu.

Druhá remíza se udála v 8. partii a pojí se k ní pěkné gesto fair-play. Vyzyvatel mistra, konkrétně Ritchie006, nabídl remízu poté, co hlavní průvodce večerem ke konci produkce i vlivem vzrůstající únavy přehlédl věž – podobně přátelské chování velmi oceňuji, protože pěkně ladí s atmosférou celé akce.

Spíše pro zajímavost přikládám počítačovou analýzu partie, jak ji viděl Stockfish 12 společně s Fritzem 17, který k variantám dodal slovní komentář  :mrknuti: Jen ještě jedno malé upozornění, Stockfish měl na každý tah pouze 3 sekundy, jedná se tak vlastně jen o jemný náhled do pozice a kontrolu hrubých chyb.

Jak už bylo řečeno, v ostatních 8 partiích Zbyněk Hráček vyhrál a potvrdil tak svou extratřídu. Kromě sledování špičkové hry velmistra jsme navíc měli možnost slyšet velmi dobrý komentář, který věřím, že byl pro mnoho přihlížejících diváků poučný. Jak už bývá příjemným zvykem (a nepsaným pravidlem), tak i tato „hodinka“ se protáhla téměř o 25 minut a i za to bych chtěl Zbyňkovi Hráčkovi poděkovat.

Pokud jste včerejší vysílání nestihli, vřele doporučuji shlédnout záznam na https://youtu.be/uQM-OtSCmG8.

Na úplný závěr bych vás rád pozval na příští Hodinku s mistrem (i když by se asi v tomto případě spíš hodilo napsat s mistryní), ve které se role hlavní průvodkyně (a samozřejmě také hráčky a komentátorky) ujme česká ženská šachová jednička – WGM Joanna Worek. Já osobně se velmi těším a věřím, že opět půjde o příjemné šachové setkání.

Hrajeme již v pondělí 16. 11. od 18:00, opět tempem 3+2 na YouTube kanálu šachy.cz

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
3 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenek Cekal

Na pondělí 16.11. 18:00 se i já osobně velmi těším. Věřím, že Joanna hozenou rukavici zvedně. Duel s mojí maličkostí okoření hodinku s mistrem, v našem případě tedy mistrovou, abych byl genderově korektní. Ještě pro úplnost podotknu, že na herně „šachy.cz“ používám nick „ciki333.“ Pokud dopadne souboj s paní Worek za virtuální šachovnicí úspěšně, rozumí se samo sebou pro mne, partii okomentuji raději osobně. Pan Zimniok analýzu skvostu Ritchie006 vs. Zbynek „šil horkou jehlou.“ Chybí mi tam autentický prožitek…
V případě mé prohry si vyhrazuji právo nic nepublikovat.
Příprava na zápas: https://www.csfd.cz/film/427500-souboj-pohlavi/prehled/
 

Luboš Zimniok

Omyl pane Čekale  :usmev: Já dnes nic neanalyzoval, budoval jsem kapitalistickou společnost (byl jsem v práci). Honza Jílek píše přímo v článku, že do partie je vložena „analýza“ Stocksfishe s „mluveným“ komentářem Fritze  :mrknuti: … Možná proto tam chybí ten „autentický prožitek“. Přece jen, přiznejme si to  :usmev: , nějaký Fritzek nemůže komentovat jako já  :smich:  :smich:  :smich:
 

3
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x