Tak už jdeme do finále – kouzelník přichází

Starší ročníky si asi vzpomenou na zábavný estrádní pořad Československé televize „Možná přijde i kouzelník“. A právě parafrází textu jeho znělky je nadpis tohoto článku. Seriál „Hodinek s mistry“ v tomto roce se blíží ke konci (finále) a hned v příštím pokračování (30. 11. od 18:00) bude hrát dlouholetá česká šachová jednička, mnohonásobný reprezentant ČR a džentlmen GM David Navara (kouzeník :mrknuti: )!

Díky podpoře ŠSČR se zatím hráči naší herny mohli utkat s takovými borci jakými jsou GM Zbyněk Hráček, WGM Joanna Worek a GM Vlatimil Babula. Čtvrtý v pořadí je již zmíněný, v pondělí 30. 11. hrající, David Navara. „Reprezentační“ cyklus Hodinek v tomto roce pak uzavře v pondělí 7. 12. GM Jiří Štoček. Co jméno, to pojem. Při takové skladbě mistrů má člověk skoro chuť přejmenovat pořad na Rolexky s mistrem :smich: , ale asi nebudeme měnit zavedenou značku :pohoda:

Tolik k blízké budoucnosti. Nyní se ale ještě vraťme k Hodince s mistrem hrané 23. 11., ve které byl hlavním průvodcem GM Vlastimil Babula. Za téměř 1 hodinu a 40 minut stihl odehrát a okomentovat plných 12 partií. Hrálo se nesmlouvavě a tvrdě, čehož důkazem je i to, že žádná partie neskončila remízou! Skóre +11=0-1 pak svědčí o velmi dobré formě velmistra.

Sklonit svého krále musel pouze před uživatelem s přezdívkou jirjan04, který v Grünfeldově indické dokázal bílými favorita zatlačit. V závěrečné pozici se Vlastimil Babula dopustil prstové chyby (když upustil dámu na pole c6 místo zamýšleného d6) a přes zdvořilou nabídku remízy od soupeře se vzdal.

Již tradičně přikládám počítačovou analýzu partie, jak ji viděl s časem 30 sekund na tah Stockfish 12 společně s Fritzem 17.

Pokud si chcete přehrát všechny partie, klikněte na profil mistra na herně šachy.cz. Samozřejmě si můžete pustit ze záznamu celou Hodinku s mistrem a vychutnat si chirurgicky přesnou práci aktuálně 9. hráče českého žebříčku :mrknuti:

Vlastimil Babula nejenže skvěle odehrál a okomentoval všechny partie, navíc byl velmi nápomocný při domlouvání termínů celého seriálu a i za to mu patří velký dík.

V závěru si ještě dovolím připomenout, že již toto pondělí 30. 11. od 18:00 nás čeká vpravdě sváteční událost, když se role průvodce, hráče i komentátora ujme GM David Navara. Právě při této příležitosti jsme se rozhodli, že nejhezčí partii naše redakce odmění zbrusu novou knihou Tajná přísada z našeho e-shopu, na které se kromě Jána Markoše podílel i David Navara.

Hrajeme opět tempem 3+2, vysílání poběží přímým přenosem na YouTube kanálu šachy.cz a všichni jste srdečně zváni.


Pro mladší ročníky přidávám znělku pořadu Možná přijde i kouzelník a mírně upravený text pro šachisty (drzé změny proti originálu jsou vyznačeny tučně) :usmev:

Tak už jdeme do finále a poslední slova zní,
to všechno se chystá spousty dní.
A najednou už jen pár tahů zbývá.

Až tma nastane v streamu a bude tu loučení,
ať nejedem domů zkroušení,
a lepší nálada ať po nás tu zbývá.

Nejlepší partičky sehráli dnes
jen umělci známí s jménem i bez.
A triky jak sen se líbily všem.
A když jste byť chvíli hráli,
tak dali jste kousek chvály i nám.

Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík,
zas přijdem a možná i kouzelník.
Kdo tu byl jednou, příště se vrátí
s naší partou rozehranou nashledanou.

R: Nejlepší partičky sehráli dnes
jen umělci známí s jménem i bez.
A triky jak sen se líbily všem.
A když jste byť chvíli hráli,
tak dali jste kousek chvály i nám.

Tak my už jdeme do finále a za všechno vážně dík,
zas přijdem a možná i kouzelník.
Kdo tu byl jednou, příště se vrátí
s naší partou rozehranou nashledanou.

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
7 komentářů
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bolek Zelený

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak se jmenuje David Navara na serveru šachy.cz? A jak ho případně zítra vyzvat? Děkuji Vám za odpověď.

Zdenek Cekal

„Rozhodli jsme se, že nejhezčí partii naše redakce odmění zbrusu novou knihou Tajná přísada.“
Nemohli by, pane Jílku, o nejhezčí partii s GM Navarou hlasovat v anketě i čtenáři s tím, že hlas členů redakce (Vy + Luboš) by měl váhu dvou a následný součet pak stanovil celkového vítěze? Hodinka s (vel)mistrem by tak získala ještě větší „náboj.“

Luboš Zimniok

Já bych tedy nerad hlasoval o „NEJHEZČÍ“ partii :usmev: , už jen proto, že krása je velmi subjektivní :usmev: . Navíc je jasné, že pokud bych hrál s Davidem i já, je vítěz „ankety“ předem jasný :smich: :smich: :smich: (samozřejmě žertuji a nápad je to dobrý  :palec-nahoru: ).

Jirka Kadlec

Knihu vyhraje David  :usmev: 

7
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x