Výběr z Hodinky

Jak už název naznačuje, nebudu se dnes v ničem nijak pitvat. Předkládám čtenářům 19 partií ze včerejší Hodinky s mistrem, kdy „mlátička“ David Navara zmasakroval své soupeře se skórem 18,5 -0,5.

Jediný půlbod ztratil David v poslední partii, kterou jsem již v reálu neviděl, ale po přehrání partie to vypadá, že konzumace pěšců a jiného virtuálního dřeva Davida nezasytila a z hladu dal poslední partii za remízu  :usmev: .

Níže uvádím 19 včerejších partií k „ohodnocení“. Vyberte tři, které se vám líbí, pište do komentářů nebo na mail kontakt@sachy.cz. Já svůj výběr budu konzultovat zítra s Honzou Jílkem a večer (zítřejší) by se zde měla objevit množina partií v anketě o tu nejhezčí. Vybírejte podle vlastního vkusu. Nemusí to být nejlepší partie nebo partie, kde „lítají“ figury. Každý vidí krásu v šachu jinak (stejně jako v životě).

Pokud se vám partie špatně přehrávají online, pak tady je všech devatenáct kousků ke stažení  :mrknuti: .
Tak do toho!


1


2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13


14


15


16


17


18


19

 

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
9 komentářů
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jirka

Dobré odpoledne, může mi někdo vysvětlit, proč to bílý zabalil hned v první partii? Jsem z toho zmatený, to je přece hratelné, nebo není? Děkuji

Jirka

Dobré odpoledne, díky za odpověď. Já jsem u toho čas neviděl, tak mi to přišlo zvláštní, že to takhle skončilo.

Jan Jílek

Odkazovat na YouTube přeci lze i na konkrétní čas ve videu, viz https://youtu.be/1H16CDkVHCg?t=1034   :mrknuti: 

Jirka Kadlec

Až do 22. tahu se mi líbila hra bílého (pragoff) v partii č. 8. V sicilské se hrála zajímavá varianta čtyř jezdců, postavení po 13…Kf8 již bylo na šachovnici v této partii:
https://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1953319
Ve 22.tahu mohl zahrát pragoff Vb3, b3 nebo i Vxc8, vždy s nadějnou pozicí, bohužel si vybral chybné 22.Dh4?, čehož David bleskově využil a partii ukončil. Přesto bych porotě tuto partii rád doporučil:-)
 

Jirka Kadlec

Zmíněná partie č. 8 s pěkným komentářem Davida Navary je v čase 48:45 – 55:35:
https://www.youtube.com/watch?v=1H16CDkVHCg

David Navara

Jednu partii soupeř po zahájení vzdal, když jsem upozornil, že každý má hrát nejvýše jednou. (Beztak jsem si to nedokázal ohlídat.) V poslední partii jsem ve výhodné pozici po 16.Jxd5 Jxd5 chtěl zahrát 17.Dxe7 Jxe7 18.Sc5 se zpětným ziskem figury a pěšcem navíc, lepší verzi 18.Sc4+!, 19.Sc5 +- jsem našel až těsně po skončení simultánky. Překlikl jsem se a dáma v 17. tahu skončila na f6. Soupeř mi gentlemansky nabídl vrácení tahu, já jsem souhlasil a nabídl jsem pro změnu remízu.

Jan Jílek

K nejhezčí partii se vyjádřím až po poradě se šéfredaktorem  :mrknuti: Už teď si ale neodpustím poznámku, že sousloví „mlátička David Navara“ si přímo říká o kresbičku, takže trochu promarněná šance   :premyslim:  omluvou budiž to, že to celé chceme zpunktovat do Vánoc, aby měl výherce co číst.  :pohoda: 
Každopádně před Davidem   :klobouk:  za výkon a   :gratulace: .

Zdenek Cekal

Jak jsem již avizoval v diskusi u článku „O knihu,“ můj hlas získává „mysacek1414“ viz. partie
s pořadovým číslem 14.

9
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x