Ing. Antonín Vacek ( 23.5.1949 – 16.2.2021 )

Už nikdy neotevře dveře do šachové herny.
Před několika dny jsme se rozloučili s kamarádem, hráčem, trenérem dětí a koučem, se kterým se dalo jít kdykoli na pivo a který měl lék na všechny bolesti lidské duše.

V r.1972 přijel z Čech do Ostravy studovat Vysokou školu báňskou.

Tehdy hrával za družstvo TJ Vítkovice, v té době nejlepší oddíl v Ostravě. V Ostravě zůstal i po ukončení studia.  Pak hrával za družstvo VOKD Poruba v dobách jeho největší slávy, kdy oddíl VOKD měl ve druhé nejvyšší soutěži dvě družstva.
Později šly šachy trochu stranou. Věnoval se rodině a práci v Bohumíně, kde také hrával za místní Viktorii Bohumín.
Brzy se šachově vrátil opět do Ostravy. Několik sezón pomáhal družstvu HM Ostrava v extralize, pak pomohl družstvu Slavoje Poruba probojovat se do tehdejší Moravskoslezské ligy (dnes 1.liga).
Časem začal navštěvovat náš klub TJ Ostrava, jehož herna byla jen kousek od ulice Na Jízdárně, kde Tonda bydlel, a sporadicky nastupoval i k zápasům družstev.
Měl náročnou práci, ale i přesto se posledních dvanáct let věnoval v našem oddíle práci s mládeží v areálu TJ Ostrava na ulici Varenská.

Miloval šachy. Bude nám hodně chybět.

Za TJ Ostrava Jan Didi.

 

Partiová ukázka z Ostravského Koníka 2014, kdy porazil IM Dobrovolského.

 

 

 

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
2 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Honza Repák

Tondu jsem poznal až jako staršího trenéra mládeže. S dětmi to uměl. Vzpomínám si, jak jsem se jednou přišel podívat na jeho trénink, stál u tabule, kolem něj seděl v půlkruhu tucet malých dětí, všechny ho hltaly očima a ani nešpitly, a z něj přímo vyzařovalo štěstí a spokojenost. Uměl při učení správnou mírou zaujmout, pobavit i potěšit, to každý neumí, s takovým citem se asi člověk musí narodit. Tonda měl srdce na správném místě.

Aleš Krajina

Tonda hrál pár sezón i za nás (HM Ostrava). Byl to dobrý kamarád a dobrý šachista. No, je to smutné.

2
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x