Vzpomínka na velmistra Lubomíra Kaválka

Smutná zpráva o úmrtí jedné z největších osobností nejen našeho, ale i amerického a světového šachu prolétla světovými šachovými médii 18. ledna tohoto roku. Velmistr Lubomír Kaválek odešel náhle ve věku 77 let.

Prahu navštívil naposledy loni v únoru, kdy byl hlavním hostem 2. ročníku Prague International Chess Festival. Mnozí šachoví fanoušci si mohli Lubomíra Kaválka užít během jeho několika přednášek. Jeho vzpomínky na turnaj Praha 1990, vyprávění o českém režisérovi, zapáleném šachistovi, Miloši Formanovi nebo živé komentáře k probíhajícím partiím Master turnaje zůstanou v paměti jistě všech diváků a návštěvníků.

Ani letošní šachový festival se neobejde bez přítomnosti československé šachové legendy, alespoň zprostředkované. Fotografie, video medailonek, čtení z připravované autobiografie, historky Kaválkových kamarádů a především přednáška velmistra Jána Plachetky o Kaválkovi šachistovi, kamarádovi a člověku budou programovou náplní večera vzpomínek na Lubomíra Kaválka, který začne v sobotu 19. června v 17:00 hodin na hotelu Don Giovanni.

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
1 komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenek Cekal
1
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x