Není online, jako online

Známe vítěze turnaje Superbet Chess Classic Romania 2022 a také vítězku MČR žen v rapid šachu. Neznáme vítěze MČR jednotlivců 🙂 , protože včera se v Ústí nad Labem hrálo teprve první kolo.

 

Před posledním kolem byla s pěti body v čele turnaje Superbet Chess Classic v čele dvojice amerických hráčů. Wesley So i Levon Aronjan však v posledním kole jen remizovali a smál se třetí vzadu, Maxime Vachier-Lagrave, který vyhrál černými s Firúzdžou a bodově dostihl vedoucí duo.

 

 

O vítězi rozhodoval miniturnaj mezi třemi hráči s 5.5 body.
V první partii hrané rapid tempem na deset minut s přídavkem porazil So Aronjana. Ve druhé partii se utkali Vachier-Lagrave a So. V případě Soovy výhry by bylo o vítězi rozhodnuto, jenže So partii prohrál na čas. Pravda, jeho poslední tah byl hrubou chybou, ale Aronjan by musel s osmi vteřinami na hodinách najít způsob, jak svou výhodu uplatnit.
Poslední partie byla hrou o všechno. Kdyby vyhrál Aronjan, měli by všichni tři hráči jeden bod a rozhodovalo by se v armageddonu. Ale Aronjana v playoff opustilo válečnické štěstí, které měl téměř po celou dobu konání turnaje a partii prohrál.
Maxime Vachier-Lagrave se tak stal vítězem turnaje Superbet Chess Classic Romania 2022.

 

 

Odkazy:

Web pořadatele


 

Do České Třebové se sjelo 42 hráček na Mistrovství ČR žen v rapid šachu. Hrálo se švýcarským systémem na devět kol, tempem 15+2, nasazenou jedničkou byla Julia Movsesjanová.

Vítězkou turnaje a mistryní ČR v rapid šachu se stala nestárnoucí Olga Sikorová, která v turnaji nasbírala 7.5 bodů. Na druhém místě skončila Nataša Richterová, třetí byla Eva Kulovaná a až čtvrté místo zbylo na Julii Movsesjanovou.

Za zmínku stojí deváté místo Adély Třasákové, která se jako jediná hráčka bez mezinárodního titulu vklínila s 5.5 body mezi titulované hráčky. K jejímu výbornému umístění jí pomohla partie posledního kola, v níž šla černými „po krku“ bílému králi Jany Zpěvákové  :usmev: .
Typická rapid partie s chybami, ale zarputilost černé při útoku na bílého monarchu je impozantní.

 

 

Konečné výsledky na chess-results.


 

V Ústí nad Labem se včera hrálo první kolo MČR jednotlivců.
Favorité ve většině případů bodovali, přesto se našlo pár „překvapení“.
Gustav Brejník remizoval s Vlastimilem Babulou, když hráči opakovali pozici. Určitě se nečekala porážka Jana Krejčího, který nezvládl partii s Tomášem Buchcarem.
Divočina, kde nebylo těžké „najít“ špatné tahy za obě strany ( s podporou Stockfishe se to mudruje  :smich: ).

 

 

Půlbod ztratil také Víťa Rašík, který neuplatnil mírnou převahu proti Jiřímu Horákovi, Daniel Šorm utekl hrobníkovi z lopaty, když v šílené taktické přestřelce s Miroslavem Jiráskem nakonec zachránil remízu v koncovce, kde se také muselo dost počítat  :usmev: .

 

 

Není online, jako online  :smich: .
Co se hrálo v partii Rubeš – Hladký, ví jen ti, co vše viděli na vlastní oči.

Na chess24.com končí partie ve 13.tahu po 13. … Jxe7 a bílý bude mít po 14.Sxe6 o pěšce více a víc než dobrou pozici.

 

Screenshot z chess24.com

 

 

Podle live.chessbase se však v partii hrálo ve 13.tahu jinak  :usmev: . Mělo se stát 13. … Jxc3?? , po čemž údajně přišlo 14.Dxe6!! , ale pak si prý bílý nevzal zadarmo figuru (15.De2??)  :smich: .

 

Screenshot z live.chessbasse.com

 

 

Turnaj pokračuje dnes od 16:00 druhým kolem.

Odkazy:

Web pořadatele
Výsledky na chess-results
Online na live.chessbasse
Online na chess24.com

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x