Samé remízy

V pátém kole Turnaje kandidátů se mohutně půlilo 🙂 . Všechny čtyři partie skončily remízou a zrovna toto remízové kolo komentoval na chess24.com Magnus Carlsen.

 

Inovátor Caruana
Caruana Fabiano – Rapport Richard 1/2

 

Fabiano Caruana dokáže najít dobré tahy i v zahájeních, která byla za dobu svého trvání proanalyzována už nesčetněkrát. V partii s Rapportem zahrál v devátém tahu 9.Dd2, Rapport se ale překvapit nenechal a po téměř vynuceném průběhu skončila partie remízou opakováním tahů.
Nesledoval jsem komentovaný přenos, ale údajně se kdosi vyjádřil (Carlsen), že Caruana chtěl dvakrát rošovat, ale dvakrát sáhl nejdříve na věž, a tak se prý objevily na šachovnici tahy 12.Vf1 a 15.Vd1  :usmev: .

 

 

Dva remízovači
Radžabov Tejmur – Ting Li-žen 1/2

Radžabov hraje mizerně a měl štěstí, že ani Ting není ve formě. Několikrát v průběhu partie Ting minul nadějná pokračování, ale i tak byla jeho pozice nadějnější. Radžabov v časové tísni chyboval (39.e5), ale Ting s s pěti minutami na hodinách svou příležitost získat výhodu nevyužil.

 

 

Měnírna
Firúzdža Alireza – Duda Jan Krzysztof 1/2

Duda si na Firúzdžovo 1.e4 vybral nepřekvapivě Ruskou hru. Postupně se měnily figurky, až na šachovnici vznikla dámská koncovka s rovným počtem pěšců. Remíza.

 

 

Ještě jedna Ruská hra
Nakamura Hikaru – Nepomňašči Jan 1/2

 

Ruskou hru má v repertoáru i Nepomňašči, takže její volba proti Nakamurovi nikoho nepřekvapila. Nepřekvapila ani Nakamuru  :usmev: a po velmi klidném průběhu skončila partie remízou.

 

 

V tabulce se moc nezměnilo. Vypadá to, že v první polovině turnaje se hráči oťukávají a teprve druhá část by mohla být zajímavá. Necháme se překvapit  :usmev: .

 

Turnaj kandidátů 2022

Odkazy:

Web turnaje
Online na chess24.com
Online na lichess.org
Výsledky na chess-results

 

5 1 hlas
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x