Z donucení ANEB(!) proč (NE)hrát Open Karviná 2022

Předem se omlouvám všem čtenářům za slůvko „ANEB“ (a ještě k tomu zvýrazněné), ale nemohl jsem jinak 🙂 .
Slovu „aneb“ v nadpisech se celkem úspěšně vyhýbám, ale dnes jsem si vzpomněl na „anebovský“ screenshot, který mi poslal jeden čtenář s dotazem: „Jak to, že taky nemáte ‚ANEBY‘ v nadpisech???“

 

Snad jsem slovo „aneb“ použil vhodněji, než bylo v onom screenshotu, kde stálo doslova: „Online přenos aneb online“ :smich: :smich: :smich: .

Ale k věci.

Kluboví kolegové, ne všichni a nejen oni, mi vyčítají, že dělám málo pro propagaci rapid turnaje Open Karviná 2022, který se uskuteční 6.8.2022 v sále restaurace U Tesarčíka v Karviné.

Kolegové mají pravdu :usmev: , turnaj moc nepropaguji ze zištných důvodů :smich: .
Cenový fond turnaje (34 000.-Kč) je sponzorem vázán přímo na tuto akci, takže tak, či onak ty peníze (v případě menší účasti o málo zkrácené) vyplatíme.
No a uznejte sami…
Mám je vyplácet někomu cizímu, když sám budu hrát? :usmev:
Ne! To raději risknu obvinění z klientelismu :smich: .
Ale budiž, podrobuji se nátlaku, s vědomím, že mě to může „poškodit“ :usmev: , a uvedu alespoň několik důvodů proč (NE)hrát Open Karviná 2022.

 

1/ Termín

Pro: Je to jen na jeden den :usmev: (6.8.2022)
Proti: Je to jen na jeden den :smutek: (6.8.2022)

2/ Místo

Pro: Je to přesně 746 metrů pěšky od polské hranice (834 m autem), kterou přejdete a jste v polských Zebrzydowicích a dále…

 

…v  restauraci U Tesarčíka se v létě griluje (velké porce za příznivé ceny), pivo stojí 37,-Kč (dvanáctistupňový Radegast) a je tam pohodová atmosféra vesnické hospody :usmev: .
Jen namátkou několik fotografií z FB profilu restaurace U Tesarčíka.

 

 

 

Proti: Karviná je prakticky ze všech směrů nedostupná „díra“ :usmev: .
Několikaletá těžba černého uhlí zanechala pod Karvinou a jejím okolím dlouhé chodby, které však neumíme využít :usmev: . Pražáci si, stejně jako my, podkopali své město a vesele jim v těch dírách fičí vlaky. My jsme si ho podkopali a fičí nám tam jen vítr.

Ale do Karviné se dá dojet i jinak, než podzemní drahou. Dá se dojet vlakem (z Bohumína, Těšína), busem (z Ostravy, Havířova, Těšína, Petrovic u Karviné a jiných obcí z okolí nebo i z polských měst Jastrzębie-Zdrój a Zebrzydowice).
Přímo u restaurace stojí i MHD, linky 519 a 520. Jízdné se platí u řidiče. cena je 15,-Kč a doporučuji neplatit bankovkami :usmev: . Řidiči to nemají moc rádi. Na druhou stranu, nejsou to žádní nerudní patroni. Pokud v MHD usnete, nechají vás vyspat a vyhodí vás až na konečné :usmev: (já jel jednou dokonce dvakrát kolem Karviné!).
(Pokud vás teď napadlo, že máme hodně levné jízdné, jste na omylu.
Zatímco v Praze si koupíte lístek dejme tomu za 32,-Kč a vesele si nastupujete a vystupujete kdekoli se vám zachce, u nás to funguje jinak.

Jakmile jednou vystoupíte, musíte si koupit nový lístek :usmev: , takže pracující našeho regionu si klidně zaplatí za cestu do práce s dvěma přestupy 45,-Kč, aby se dostali do cca 4 – 5 km vzdáleného pracoviště.

To ovšem účastníky turnaje moc nemusí zajímat. Ledaže by omylem vystoupili na jiné zastávce.
)

3/ Ceny:

Pro: Na jednodenní turnaj celkem solidní :usmev:

Proti: Nedostanou je všichni :smich: :smich: :smich:

Hlavní ceny:

 

Ceny v kategoriích:

 

Bude se udělovat (nebo losovat) i speciální cena, magnetické šachy KLASIK, věnovaná e-shopem šachy.cz .
Jen se ještě neví, za co to bude :smich: . Byla tady taková myšlenka, že by byla určena pro nejlepšího ředitele turnaje :mrknuti: , ale asi to bude jinak.

 

Souprava je vhodná i pro hru na „poloslepo“, kdy každý hráč vidí jen svou polovinu šachovnice, zbytek si musí zapamatovat 🙂 . Např., když bílý potáhne Jf3-e5, ztratí se mu jezdec z dohledu…

 

 

S touto šachovou soupravou mohou hrát i protinožci v Austrálii!

 

4/ Vklady

Pro: 200,-Kč není v dnešní době nic moc :usmev: a kdo aspoň trochu umí hrát, má solidní šanci, že se mu vrátí vklad, když se umístí na druhém nebo třetím místě podle ratingu

Proti: Platí všichni :usmev: , jsme si všichni rovni.
Ale domácí hráči jsou si rovnější a platí jen 100,-Kč :smich: .

 

5/ Účastníci

Pro: Nebude hrát David Navara, takže turnaj může vyhrát prakticky kdokoliv :smich: .
David byl jediný hráč, kterému jsem nabízel „extra“ podmínky, tj. nemusel by platit vklad a zaplatil bych mu i ubytování.
Málem jsem ho už přesvědčil :smich: , leč David je zásadový člověk a sdělil mi, že podmínky jsou sice lákavé, ale prý už přislíbil svou účast na olympiádě v Indii.
Jeho chyba, přihodil bych mu ještě stovku jako startovné a vzal bych jej podívat se na nejšikmější kostel nejen v ČR :smich: .
Mimochodem, slavná věž v Pise se se svým náklonem může jít „zahrabat“…
Karviná 6,8°, Pisa 5,5° .

 

Kostel Sv.Petra z Alkantary v Karviné. Zdroj: https://www.kudyznudy.cz

 

Věž v Pise. Zdroj: Wikipedie

Proti: Začínají se nám hlásit naši „konkurenti“ :usmev: . Takový Jarda Bureš nebo Sergej Vesselovsky by nám mohli z Karviné nějaké peníze odvézt.

 


 

David Navara sice nebude, ale i tak můžete v Karviné potkat spoustu zajímavých lidí :usmev: .
Mezi přihlášenými je např.Honza Jílek, možná bude hrát i šachanistický velekněz Honza Repák, interviewistka Kamča Steinová se údajně bojí, že by si zkazila rating :usmev: , takže asi nebude, ale třeba takový Jirka Hurta s ratingem rovnajícím se letopočtu bitvy na Bílé hoře už účast přislíbil :smich: .


(V Karviné ale najdete pohodové lidi, kteří řeší případné problémy vždy s náležitým nadhledem, i mezi nešachisty :usmev: .
Teď jsem si vzpomněl na jednu kolegyni, se kterou jsem jezdíval do práce.
Při příjezdu na kruhový objezd v Českém Těšíně se zamyslela a nedala přednost „malému“ BMW „x-kové“ řady. Naštěstí včas zastavila, zastavilo i BMW, jehož šofér otevřel okýnko a naklonil se ven, aby mou kolegyni na její přestupek taktně upozornil:
„Krávo blbá! Jsi slepá nebo co?!?“
Kolegyně zrudnutím dala najevo, že si je vědoma své viny, přesto se jí však dotkla slova o slepotě, takže v mžiku zareagovala.
Otevřela okénko, vysunula levé předloktí a vztyčila prostředníček se slovy:
„Polib mi! No tak jsem kráva a co? Ale slepý jsi ty, ty idiote! Nevidíš, že jsem blondýna?!?“

Trochu dramatická situace, ale vše proběhlo kultivovaně, klidně, slušně a s nadhledem….)


Kompletní propozice turnaje můžete stahovat z tohoto odkazu. Seznam (postupně doplňovaný) přihlášených najdete na webu ŠK Karviná.

 

5 1 hlas
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
2 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Didi

Bylo by dobré domluvit grilování tak od 13h.
 

2
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x