Nuda v St.Louis, finále v Bydgoszczi

Z turnaje Sinquefiekd Cup 2022, který je součástí Grand Chess Tour se pomalu, ale jistě, stává nudná záležitost. To už je zajímavější polská Enea Ekstraliga 🙂 .

 

Turnaj Sinquefield Cup 2022 se (chválabohu) blíží ke svému konci.
Po odstoupení Carlsena se skoro všichni komentátoři více zaměřují na možnosti podvádění při šachu než na samotnou hru jednotlivých účastníků a je docela dobře možné, že podobně k turnaji přistupují i hráči v turnaji.

V sedmém kole skončily všechny partie remízami. Nikdo moc neriskoval a jediný, kdo se alespoň trochu snažil odvrátit remízový výsledek, byl Alireza Firúzdža, který se v partii s Dominguezem černými vyhnul opakování tahů. Ani tady však nedošlo k ničemu, co by nějakým výrazným způsobem narušilo rovnováhu sil.

Po sedmém kole je tak stále v čele turnaje s půlbodovým náskokem Wesley So před trojicí Firúzdža, Nepomňašči a Caruana.

Výsledky a tabulka po sedmém kole ZDE.


 

Polská Enea Ekstraliga se blíží ke svému závěru.
O titulu se může rozhodnout už dnes, protože se utkají hlavní favorité soutěže: Wroclaw a Katovice.

Od roku 2013 se nikdo jiný nedokázal prosadit přes tato dvě družstva.

WASKO Hetman GKS Katowice se stal vítězem 6x, VOTUM SA Polonia Wrocław sice jen třikrát, ale z toho dvakrát v posledních dvou letech.

Aktuálně má Wroclaw dvoubodový náskok před Bydgoszczí, Krakowem a Katovicemi. Pokud v dnešním zápase s katovicemi Wroclaw vyhraje, pak se zřejmě opět stane mistrem, protože v posledním kole hraje s družstvem Biały Król Wisznia Mała, které suverénně okupuje poslední místo tabulky bez bodového zisku (a s pouhými osmi partiovými body z 42 sehraných partií).

V pátečním sedmém kole se našim hráčům v této soutěži celkem dařilo.

David Navara remizoval s Matthiasem Bluebaumem a jeho Katovice „jen“ remizovaly s Gorzowem.

V utkání Pęgówa s Krakowem, které také skončilo 3-3, na sebe narazili Štěpán Žilka a Vojtěch Zwardoń, kteří spolu remizovali v Caro Kannu. Nejsem si jistý, zda jsem kdy Vojtu viděl hrát toto zahájení  :usmev: .

 

Tadeáše Kriebla zaujala partie Štěpána Žilky a Vojty Zwardoně.
Zdroj: screenshot z online vysílání PZSz.


Thai Dai Van Nguyen
porazil Michala Lucha a ve stejném utkání vyhrál Tadeáš Kriebel (Legnica) s Butkiewiczem. Oba čeští hráči tak pomohli Legnici k vysokému vítězství s  Wiszniou poměrem 4.5-1.5.

Zaujala mě výhra Tadeáše Kriebla. Typická sicilská, kde má bílý prakticky od zahájení určitou výhodu. Tadeáš ji ukázkově stupňoval, pak však přišel okamžik, kdy by stroj pokračoval „v tlaku“, ale člověk už hledá „řešení“.
Prostě to jsou ty pozice, kdy vám motor ukazuje výhodu za jednu stranu, ale nikde není vidět, jak ji uplatnit. Tadeáš nakonec vyhrál, ale pomohl mu k tomu jeho soupeř.

 

 

Tipněte si, kolik medailí (zlatých, stříbrných či bronzových) získal doposud za svou kariéru David Navara v polské extralize  :usmev: .
Ze správně tipujících bude vylosován výherce, který si může (ale nemusí  :smich: )  nechat nakreslit libovolnou karikaturu (formát A4-A3, barva).

 

10
Navara v polské extralize

Kolik medailí celkem získal za svou kariéru David Navara v polské extralize?

 

Výsledky a rozlosování na chessarbiter.com.
Online přenos na lichess.org.
Komentovaný přenos (GM Jakubiec, polština) na Youtube kanálu PZSz.

Fotografie: screenshoty z online přenosu na Youtube kanálu PZSz.

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
3 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dráb na češtinu

Co ten Češtin? Když si tak stojíte za správné psaní Nepomněnechčije nebo Firúzdži, tak by se to město mohlo jmenovat třeba Bydhošť, ne? 😀

3
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x