Vynikající výkony českého odrostu

Ha! Malý chyták v nadpisu 🙂 . Lidské oko obvykle vidí to, čemu chceme věřit. Stačí malá přesmyčka a ani si nemusíme všimnout, že je řeč o něčem jiném.
V Itálii nás velmi dobře reprezentují naši „odrostenci“ na MS seniorů. Pět kol před koncem se čeští hráči v kategorii 65+ zapojují do bojů o medaile.V Assisi se hraje ve dvou skupinách, ale ve více kategoriích.
Hrají se dva openy, jeden označen 50+, druhý 65+ . V obou hrají společně muži s ženami, přičemž ženy budou hodnoceny ve svých kategoriích. V turnaji 65+ se pak hraje ještě i „podturnaj“ v kategorii 75+ :usmev: .

 

Jan Michálek, Martin Mojžíš a Petr Malinovský reprezentují ČR v turnaji 50+.
Nemají sice oslnivé výsledky, ale není to nijak špatné. Jan Michálek a Martin Mojžíš mají po šestém kole 3.5 bodu, Petr Malinovský je na padesáti procentech a má tři body.

Na medaili už zřejmě nikdo z nich nedosáhne, ale ostudu rozhodně nedělají. Kromě Honzy Michálka jsou oba hráči v tabulce výše, než byli nasazeni. Ještě není konec turnaje a věřím, že i Jan Michálek v tabulce ještě „popoleze“ směrem nahoru.

 

Ve druhém turnaji 65+, je situace českých hráčů mnohem lepší.
Vlastimil Jansa a Jaroslav Mojžíš mají pět bodů ze šesti kol a mají jen půlbodovou ztrátu na vedoucího Johna Nunna z Anglie. Naši hráči se dělí o druhé až osmé místo a podle vedlejšího hodnocení je GM Jansa na celkovém druhém místě.
Jen mírně pozadu je Josef Juřek, který má 4.5 bodu.

Dva čeští hráči v turnaji 65+ jsou zařazeni do „vnitřního“ turnaje 75+. Vlastimil Jansa a Jaroslav Mojžíš, oba spadají do této kategorie.
A jaké že je pořadí v kategorii 75+ po šestém kole?

Na prvním místě je Vlastimil Jansa, na druhém Jaroslav Mojžíš!

Snad všichni čekali, že velmistr Jansa bude bojovat o medaili, ale asi jen málokdo čekal, že vynikající výkony budou podávat i ostatní hráči.
Ne, nepodceňuji jejich výkonnost, ale při pohledu na startovní listinu, kdy byl Jarda Mojžíš nasazen jako hráč č.53 a po šestém kole je na děleném druhém až osmém místě, je to příjemné překvapení (mimochodem, pamatuji, jak mě před několika lety „vyklepl“ na závěrečném trojkole Extraligy v Turnově :usmev: ) .

Také výkon Josefa Juřka je nadprůměrný. Byl nasazen jako č. 28 a aktuálně je na osmnáctém místě.

 

 

V šestém kole remizoval Vlastimil Jansa s hlavním favoritem turnaje 65+, Johnem Nunnem. Ten si zatím vede velmi dobře a remíza s Jansou byla jeho první bodovou ztrátou. Ve třetím kole se mu, s velkou pomocí soupeře, povedlo sehrát svižnou miniaturku s několika známými taktickými „sicilskými“ motivy :usmev: .

 

 

Soutěž vstupuje do závěrečné třetiny.
Dobře víme, že ve švýcarském systému jsou poslední kola rozhodující. Dá se hodně získat, ale také hodně ztratit. Svou roli nebudou hrát jen šachové dovednosti, ale i fyzická kondice a psychická pohoda.

Věřme, že naši hráči závěr mistrovství zvládnou stejně dobře, jako zvládali turnaj doposud.
Pokud vše vyjde, mohli bychom mít nejméně jednu medaili. Nejméně…a nikdo by se určitě nezlobil, kdyby jich bylo více :mrknuti: :cze: :pohar: :prvni: :druhy: .

Odkazy:

Web turnaje
Výsledky na chess-results
Online partie

 


 

Nedávno jsem tady psal, že gerontologové se domnívají, že lidé jsou „bez problémů“ schopni pracovat i do 75 let :usmev: .

 

Dnes mě k tématu napadlo ještě něco.
Není problém vydržet pracovat do 75 let, problém bude pro ostatní zaměstnance s těmi protivnými seniory vydržet :smich: .
Ještě se nepovažuji za až „tak starého“, ale už teď na sobě „občas“ pozoruji, že jsem protivný, „nejchytřejší“, „nejzkušenější“ atp.
Prostě získávám ty vlastnosti, které mi na jiných dost často vadí :smich: .

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x