Derby na východě, na západě normálně

O víkendu pokračovaly 1. ligy. Ve východní části se utkaly týmy, které spolu tvoří při dvoukolech dvojičky, v západní části soutěže se hrálo „normální“ páté kolo.

 

V 1. Lize Východ se utkala dvě frýdeckomístecká družstva.
Béčko je na tom v soutěži lépe a i jejich sestava vypadá silnější, ale céčko nelze podceňovat. I když z pěti kol nezískal tým BŠŠ F-M ani jeden zápasový bod a je v tabulce na posledním místě, favorizovanému béčku nedali hráči céčka nic zadarmo. Nakonec se však favorité prosadili a bylo z toho těsné vítězství.
BŠŠ Frýdek-Místek „B“ – BŠŠ Frýdek-Místek „C“ 4.5 – 3.5 .

V brněnském duelu mezi Jezdci z Jundrova a ŠK Duras se dal čekat vyrovnaný souboj. Jezdci zatím hráli výborně a v tabulce byli na horních příčkách, nepříjemně dotírali na favorizovanou Porubu. Zápasové derby se však Jezdcům moc nevyvedlo a prohráli.
Jezdci Jundrov – ŠK Duras BVK Královo Pole 2.5 -5.5 .

Slavia Orlová hostila „ex-extraligový“ tým z Ostravy. Jenže loňský „ex-extraligový“ tým není letošní tým. TJ Ostrava po spojení s bývalými Hutními montážemi, resp. s Labortechem, získala Extraligu, ztratila Extraligu a možná ztratí i 1. Ligu… S Orlovou Ostrava nastoupila v sedmi hráčích, prohrála a pokud se Ostrava nevzpamatuje, půjde pro ni i tato soutěž „do kopru“.
SK Slavia Orlová – TJ Ostrava 4.5 – 3.5 .

Poruba „B“ (ne)úspěšně vzdorovala Porubě „A“. Áčko nechalo doma, či spíše venku  :usmev: , všechny cizince a spolehlo se na domácí hráče. Nakonec z toho byla výhra áčka, ale výsledek nevypadá nijak přesvědčivě.
ŠK Slavoj Poruba „B“ – ŠK Slavoj Poruba „A“ 3-5 .

V zápase Starého Města s rezervou „Morendy“ byli podle ratingu mírnými favority hosté z Brna. Staré Město však zahrálo lépe a získalo tři body za vítězství.
ŠK Staré Město – Moravská Slavia Brno „B“ 4.5 – 3.5 .

Třinec doma proti Vlčnovu nastoupil jen s jedním cizincem a bez hostů a volných hráčů. Vlčnovu sice také chyběli někteří hráči ze „základu“, ale s jejich soupiskou to nehraje až tak velkou roli. Vlčnov zvítězil a s deseti body se řadí mezi tři pronásledovatele Poruby „A“ .
TŽ Třinec – TJ Vlčnov 3 – 5 .

 

 

 

 

 

 


 

V 1. Lize Západ se hraje „normálně“, tedy jednokolově.
V neděli 11. 12. bylo na pořadu 5. kolo.

Polabiny „C“ se „plácají“ na konci tabulky a pokud se chtějí zachránit, chtělo by to uhrát nějaké body. V zápase s Lysou nad Labem však Polabiny opět vyšly naprázdno  :smutek: . Lysé stačilo k vítězství postavit jen tři hráče základní sestavy.
2222 ŠK Polabiny C – ŠK Města Lysá nad Labem 3 – 5.

Říčany „A“ se dosud „rvaly“ o postupovou příčku, ale i Unichess byl na tom více než dobře. V zápase dvou týmů z čela tabulky byli úspěšnější hosté z Unichessu, když domácí Říčany nastoupily s notně zdecimovanou sestavou.
Pro pořádek podotknu, že v tabulce mají oba týmy Říčan díky vzájemné předehrávce o zápas více než ostatní.
BETSYS Říčany 1925 A – Soušek Unichess 1 – 7 .

Béčko DP Praha je v soutěži zatím suverénní, ale v zápase s TJ Pankrác to tak suverénní vítězství nebylo. Domácí zvítězili jen těsně, ale stále jsou v čele tabulky.
ŠK Dopravní podnik Praha B – EA Hotels – TJ Pankrác 4.5 – 3.5 .

Pamatuji časy, kdy GORDIC Jihlava patřil k premiantům 1. Ligy. Možná je to tím, že hrál v její východní části, možná je důvod zcela jiný. V každém případě v této sezóně bude Jihlava bojovat spíše o záchranu než o postup, protože v neděli prohrála v důležitém utkání s béčkem Říčan a podle soupisek to nevypadá, že by domácí Jihlava zápas nějak podcenila.
ŠK GORDIC – BETSYS Říčany 1925 B  3 – 5 .

OAZA Praha má v Extralize své „ložnice.cz“, v první lize nastupuje „ložnicová rezerva“ a  do pátého kola měla na svém kontě jen tři body za jednu výhru. Teď se po vítězství s Neratovicemi „ložnické“ béčko v tabulce posunulo o kousek výše.
SK OAZA Praha B – TJ Neratovice 4.5 – 3.5 .

Litoměřice se pohybují v „podpalubí“ tabulky a potřebují bodovat. V neděli to však proti Polabinám „B“ měly Litoměřice těžké. Za Polabiny nastupuje řada dobrých hráčů v čele s Viktorem Lázničkou, který si letos „střihl“ v téhle soutěži svůj první zápas. Jeho remíza pomohla hostům z Polabin zvítězit.
ŠK Slavoj Litoměřice – 2222 ŠK Polabiny B 2.5 – 5.5 .

 

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x