Druhé ohlédnutí
V minulém dvojkole Extraligy hrála Poruba s pražským týmem OAZA loznice.cz a v nedělním šestém kole s Líněmi.
Tenkrát na západě
6.kolo, neděle 26.01. ŠK Slavoj Poruba -Líně
Ráno se scházíme u snídaně v dobrém rozmaru. Tedy s výjimkou Péťi Dostála, který prý toho v noci moc nenaspal, z důvodu žaludečních potíží (nikoliv z výkonu družstva, ale těžší večeře ). Hotel, ve kterém jsme ubytováni leží na předměstí Plzně, respektive v části Křimice. Jelikož máme ještě trochu času, vyrážíme s Víťou a Alešem na lehkou ranní procházku. Nedlouhá vycházka, ale romantická zákoutí určitě stojí za to.
Do Líní je to necelých 15 minut. Hraje se v Obecním domě. Tuto neděli zde hraje kromě Extraligy i druhá liga a kraj, tedy 48 hráčů a i s doprovodem cca 60 lidí. Což je dost, ale vše proběhne v pohodě. Nejvíce nás s Alešem zaujme místní bufet, který nemá chybu! Bohatá nabídka s tím, že je to postaveno na důvěře v lidi, když si něco vezmete, tak vhodíte penízky do kasičky. Prostě samoobslužný bufet. Ovšem Aleš neodolá, coby hlavní barman Ostravského koníka se částečně ujímá role obsluhy .
Zápas začíná. Tady jsme jednoznačně favorité. Ale Líně tentokrát nasadily své dva maďarské velmistry, takže nebude to lehké.
Jako první končí partie na páté šachovnici. Péťa Hába hraje s Martinem Petrem – a volí výměnou francouzskou. Neriskuje a v 9. tahu je zaknihovaná remis. Ovšem na dalších šachovnicích se tvrdě bojuje.
Zaujala mě partie na 2. šachovnici, kde hraje černými Grzegorz Nasuta (2497) s maďarským velmistrem Oliverem Mihokem (2536):
Paráda.
Krásnou, bojovnou partii hraje s černými Robert Cvek s Jáchymem Šmolíkem a vítězí.
Robert obětoval figuru za dva pěšce a vývin a bílému se nepodařilo po celou partii vyvinout „ušlápnuté“ figurky…
Jako za mlada! .
Teclaf na první šachovnici dává za remis, rovněž Víťa Rašík ve výměnné španělské nic moc nezískal. Nutno říci že jeho soupeř Pavel Flajšman to hrál s dvěma střelci moc hezky, takže remis. Ovšem v „demolici“ Líní pokračuje Ríša Biolek.
Velice přesnou hrou a instruktáží jak s pěšcem více lze vyhrát i při nestejných střelcích a věžích i Péťa Velička. Robert Kempinski na třetí šachovnici s bílými se snaží spravit si náladu ze soboty, ale převaha pěšce v dámské koncovce nestačí. Soupeř přejde do pěšcovky s dvěma pěšci více, ale jasná remis. Ale i tak pohodová výhra 6:2.
A zajímavost – černými barvami čtyři body ze čtyř! To se jen tak nevidí. Ostatně i v sobotu se o výhru zasloužili převážně černí.
Cesta do Poruby je kupodivu při nedělním provozu na D1 pohodová (ovšem máme štěstí, jelikož v druhém pruhu na Prahu je havárka a kolona dělá 3 km), ve výborné náladě, ve výborném čase.
Takže doufám, že jsme škarohlídům, kteří nás pasovali na kandidáty sestupu, zavřeli ústa. A doufáme v místo na bedně! Extraliga vpředu je nesmírně vyrovnaná, stát se může všechno, ale družstvo na to má.
(Ještě zajímavost, koukali jsme na soupisky a zjistili, že Poruba má nejstarší věkový průměr ze všech. No – co už, jsou tady zase obrovské zkušenosti, že!)
255 přístupů celkem , 1 přístupů dnes
