SG Remagen-Sinzig mistrem Německa v bleskovém šachu

Klub s nejvyšším průměrným Elo (2500), Remagen-Sinzig, vyhrál minulou sobotu (10. června) v Dinslakenu mistrovství Německa družstev v bleskovém šachu.

Již po 11. kole z celkových 25 vedl bez jediné prohry. Po dalších třech kolech se však soutěž zdramatizovala – Remagen prohrál se Solingenem, dále s obhájcem titulu Düsseldorfem 1:3 a s Baden-Badenem dělil body za remízu 2:2. Poté už vše opět šlo jako po másle. Na lesku titulu příliš neubralo ani to, že v posledním kole vyhrál Sinzig bez boje s týmem HSK, který předčasně odstoupil ze soutěže.

Gratulujeme týmu Sinzigu a jeho čtyřem bojovníkům Vojtěchu Platovi, Antoniosu Pavlidisovi, Lukaszi Cyborowskému a Stevenu Geirnaertovi!