ČEZ Chess Trophy 2022 – Indický festival v Praze

Tradiční pražský šachový festival ČEZ CHESS TROPHY se opět vrací na scénu a letos bude celý v indickém hávu. Volba to není náhodná. Mohutná vlna mladých indických velmistrů začíná dominovat na světových turnajích – aktuálně má Indie sedm hráčů v první světové stovce a dalších jedenáct se do ní tlačí! Sedmi indickým velmistrům je přitom teprve mezi 15 a 18 roky.
Soupeřem nejlepšího českého šachisty Davida Navary letos bude indický velmistr S.L. Narayanan z Kéraly.

Utkají se v zápase na 10 partií rapid šachu a to od 31. května do 2. června v Michnově paláci na Kampě. Velmistr Narayanan (24 let) je členem první světové stovky, na květnovém ratingovém žebříčku mu patřila 78. příčka. Jeho ELO 2662 je jen těsně pod ratingem Davida Navary (ELO 2682), a tak by mělo jít o vyrovnaný duel.

Kromě velmistra Narayanana jsou do Prahy pozváni další indičtí šachisté a žánrové budou i doprovodné přednášky. Diváci se mohou těšit například na přednášku o královské-indické obraně, nebo na kvíz z nejlepších partiích bývalého mistra světa Višvanathana Ananda, který otestuje jejich taktický postřeh. Podrobnější informace o celém festivalu najdete na facebookovém profilu ČEZ Chess Trophy.

Indicky laděný ČEZ CHESS TROPHY 2022 navazuje nejen na loňskou charitativní simultánku velmistra Davida Navary v Obecním domě na podporu covidem zasažené Indie, ale také na ČEZ CHESS TROPHY 2011, kdy byl hlavním hostem festivalu právě Višvanathan Anand, který tehdy v Michnově paláci odehrál simultánku proti 26 soupeřům, kterou navštívil i tehdejší prezident republiky Václav Klaus.

Program ČEZ CHESS TROPHY 2022
(Michnův palác v Praze na Kampě, vstup Všehrdovou ulicí, nebo můstkem přes Čertovku)

úterý 31. 5.
15:00 – přednáška Jak hrát a vyhrát královskou indickou
16:00 – 19:00 – velmistrovský zápas Navara vs. Narayanan (1. – 3. partie)

středa 1. 6.
15:00 – přednáška Hrajte jako mistr světa Anand (kvíz z jeho partií)
16:00 – 19:00 – velmistrovský zápas Navara vs. Narayanan (4. – 6. partie)

čtvrtek 2. 6.
15:00 – 19:00 – velmistrovský zápas Navara vs. Narayanan (7. – 10. partie)

pátek 3. 6.
16:00 – simultánka velmistra Narayanana

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x