Osmička v Miami
Hraje se několik turnajů v reálu a jeden celkem významný online turnaj. FTX Crypto Cup v Miami na Floridě.
V Majami (v Miami, ale Honza Jílek má rád český přepis, takže si to nemohu odpustit 😀 ) se sešla osmička hráčů, která hraje uzavřený turnaj FTX Crypto Cup sestávající ze vzájemných zápasů na čtyři rapid partie.
Turnaje se nezúčastní dva čínští hráči, kteří se kvalifikovali: Ting Li-žen (Ding Liren) a Wej I (Wei Yi), údajně kvůli problémům s dopravou na místo děje.
Nahradili je Alireza Firúzdža a Hans Moke Niemann.
Začalo se hrát už v pondělí, což znamená, že hráči mají za sebou 3 zápasy.
Doposud si velmi dobře vede Praggnanandhaa Rameshbabu, který si ve třech zápasech poradil postupně s Alirezou Firúzdžou (2.5-1.5), Anishem Girim (2.5-1.5) a ve třetím kole s Hansem Niemannem (2.5-1.5).
Stejně dobře si však vede Magnus Carlsen, který porazil Giriho (3-1), Niemanna (3-1) a Aronjana (2.5-1.5).
Hned tři hráči měli po dvou kolech nula bodů .
Niemann, Giri a Le, tři borci, kteří by se měli vzchopit.
Niemann nehraje úplně špatně, ale chybí mu trocha válečnického štěstí. Takto prohrál první ze tří partií s Dudou v prvním kole (Niemann-Duda 0-3).
Ve třetím kole si Le poradil s Dudou a konečně připsal na své konto nejen body, ale i penízky . Giri prohrál v armageddonu s Firúzdžou, takže zatím nic moc.
„Bojovník“ Praggnanandhaa, který už má sedmnáct let, hraje celkem dost dlouhé partie. Nejkratší partii má ze druhého kola ( 34 tahů, remíza).
Žádné rychlé partie, ale trpělivé sbírání bodů.
Praggnanadhaa je spolu s Carlsenem jedním z favoritů turnaje, ač tomu jeho rating neodpovídá.
„Momentka“ ze zápasu Niemanna s Praggnanandhou 🙂 .
Odkazy:
Vím o Vaší náklonosti k češtině, kterou též sdílím. Proto jen doporučuji v jinak pěkném článku korekturu poslední věty – Praggnanandhaa, pokud se skloňuje, je podle vzoru předseda, nikoliv pán. Tedy ne s Praggnanandhaaem nýbrž s Praggnanandhou (možná i s Praggnanandhaou, ale to druhé a mi tam moc nesedí ).
Opraveno, díky
Máte pravdu. Za chybu se omlouvám. Je to takový můj povahový rys:-) . Mám to tak i v šachu 😀 , vím, že se třeba v nějaké variantě hraje nějaký tah, ale pak přijde náhlé „vnuknutí“ a zahraji něco jiného.
Tak to znám velmi dobře. Ale velmi často ihned po zmáčknutí hodin si vzpomenu, že se mělo ještě něco vložit.
Ten přepis