Perný víkend

Před námi je jeden z posledních šachových víkendů roku 2021. Šachový fanoušek, který se o víkendu přímo nezúčastní nějaké soutěže či turnaje, se má nač těšit 🙂 .

 

Zcela jistě posledním letošním šachovým je nastávající víkend pro soutěže družstev.
Kromě nižších soutěží (krajské soutěže, oblastní nebo okresní přebory) se budou hrát II.ligy a také šachy.cz Extraliga družstev.

V šachy.cz Extralize je v čele po odehraných čtyřech kolech, s dvoubodovým náskokem na druhý ŠK Dopravní podnik Praha, stálice českých soutěží 1.Novoborský šachový klub.

Los sobotního 5.kola:

 

Los nedělního 6.kola:

 

V této sezóně sestupují místo dvou čtyři družstva.
Při pohledu na tabulku po čtvrtém kole je jasné, že problémy má tým Labortechu Ostrava, který zatím ještě vůbec nebodoval. V těžké situaci je i druhý ostravský klub, ŠK Slavoj Ostrava-Poruba, který má na svém kontě jen dvě remízy. Špatně je na tom i družstvo INGEM – ŠK Líně s jedním bodem za remízu. Prozatím předposlední místo v tabulce drží Slavia Kroměříž, ale tento tým má o dva zápasy méně, takže se mu nic tak hrozného neděje.

 

 


 

Předvánoční kola soutěží družstev bývají často zajímavá. Nikoliv proto, že by už se hráči viděli někde u stromečku (nebo pod stromečkem?  :usmev: ), ale spíše kvůli různým prosincovým turnajům.

 

Není žádným tajemstvím, že Novému Boru by mohl o víkendu dost citelně chybět David Navara, který, jak sám prozradil v interview na webu ŠSČR,  se účastní Memoriálu Vugara Gašimova v ázerbájdžánském Baku.
Turnaj hraje osm hráčů, kteří sehrají dva turnaje každý s každým v rapidovém a bleskovém tempu (minizápasy, vždy dvě partie, v případě nerozhodného výsledku v rapidech následuje armageddon).
Rapid tempo je stanoveno na 15 minut +10 sekund od prvního tahu pro oba hráče, blicky se hrají tempem 5+3.
David se ocitl v dobré společnosti  :usmev: .
Soupeři mu budou: Vishwanathan Anand, Fabiano Caruana, Sergej Karjakin, Šakrijar Mameďarov, Richard Rapport, Rauf Mamedov a Vugar Asadli.

Začíná se už v sobotu rapidem. Partie můžete sledovat i online na chess24.com, první kolo od 13:30.
Časový rozpis turnaje (z webu chess24.com):

 

Už dnes začíná i ME jednotlivců v bleskovém šachu v polských Katovicích.
V sobotu a v neděli se hraje ME v rapidu, rovněž v Katovicích. V obou turnajích bude hrát poměrně početná skupina českých hráčů (a také hostujících cizinců v našich soutěžích), takže i oni by mohli chybět svým týmům v soutěžích družstev.
Mistrovské soutěže se ale hrají v sobotu a v neděli a někteří čeští hráči budou hrát jen páteční blicák  :usmev: , stíhají se tak vrátit na mistráky (z Katovic do Ostravy je to, „co by kamenem dohodil“, autem něco málo přes hodinu).

Startovní listina blicáku
Startovní listina rapidu

 

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
2 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Bacha, rapidem se začíná až zítra… (ne dnes)

2
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x