Druhá polovina

Do druhé poloviny vstoupilo Mistrovství ČR v Ústí nad Labem. Po pátém kole se v čele osamostatnil jeden hráč, ale pronásleduje jej celá smečka „hladových vlků“ 🙂

 

Do čela turnaje se se 4.5 body z pěti partií vyšvihl Vojtěch Zwardoń.
Pomohla mu k tomu remíza na prvním stole, kde se Zbyněk Hráček pokoušel prolomit Philidorovu obranu Vojtěcha Pláta. Bílý získal v Hanhamově variantě tradiční malou výhodu, ale Vojta „Philidorku“ umí a přesně ví, co se má hrát a bez problémů partii udržel, remíza.
Mimochodem, pokud vás tahle varianta „zlobí“, malý návod, jak se jí vyhnout, jsme zde už uváděli  :usmev: .

Na druhém stole pokračovaly extraligové boje  :smich: .
Richard Stalmach hrál v uplynulé sezóně za frýdecko-místecké béčko, Vojtěch Zwardoń za áčko.
Áčko se v Extralize udrželo a „áčko“ bylo úspěšnější i v této partii.
Vojta rozehrál černými dle mého názoru hodně pochybnou variantu, která se však nehrála poprvé, takže je možné, že mé mínění o ní je „trochu mimo“  :usmev: . Pokud by se našli Vojtovi následovníci, doporučuji bílým zaměřit pozornost na patnáctý tah, nezjednodušovat pozici výměnami, ale ještě více zamotat klubko figur v centru a zahrát 15.Jd4.  :usmev:
Vojtovi risk vyšel a výhra jej dostala do vedení v turnaji.

 

 

Miniaturku jsme viděli na třetí šachovnici.
David Navara „rozbil“ Tomáše Krause. „Křemíkové hlavy“ sice ukazují, že Davidovo 19.d5 by mělo vést k rovné hře, ale u šachovnice sedí lidé z masa a kostí  :usmev: .

 

 

 

Na čtvrtém stole ztratil Vašek Finěk v partii s Vlastou Babulou seniorem pěšce a s ním i celou partii.
Na pátém stole Jiří Štoček vydřel vítězství v jezdcové koncovce s Janem Rubešem. Pomohla mu k tomu hrubá chyba soupeře. Po dlouhé a náročné obraně horší pozice se takové chyby stávají.

 

 

Na šestém stole Marek Miča remizoval s Honzou Krejčím.
Ve 39.tahu se v partii vyskytla zajímavá možnost, po níž by měl černý těžké problémy. Partii jsem neviděl online, ale předpokládám, že bílý moc času na hodinách neměl a navíc najít variantu vedoucí k matu po braní střelce věží na d6 by bylo těžké i s třiceti minutami na hodinách  :usmev: .

 

 

Někdy se hráči u partie do hlavy vetře myšlenka: „Proč se vlastně nedá hrát takhle?“ a hned si to vyzkouší. Obvykle to končí názornou ukázkou, proč je daný tah (varianta) špatný a ztrátou celého bodu  :usmev: .
V partii Černoušek -Šorm je tah 10 … Df6 novinkou, která ještě neprohrává, ale po 11. … 0-0?? už ztratil černý celou figuru bez náhrady.

 

 

I dnešní kolo zahajuje v 16:00!
Dostihne smečka „hladovců“ Vojtu Zwardoně, který dnes bude čelit Davidu Navarovi?

 

 

Odkazy:

Web pořadatele
Výsledky na chess-results
Online na live.chessbasse
Online na chess24.com

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x