Druhá polovina ME žen slibuje napínavý závěr

Hráčky pokračují v boji o titul mistryně Evropy v ženském šachu. Nevlídné počasí zatím velmi ztenčuje možnosti poznávání krás Prahy, o to více se však mohou hráčky koncentrovat na samotnou hru. To může vysvětlovat i poměrně nízký počet remíz, které se na turnaji zatím vyskytly. Nad očekávání dobře se v turnaji vede reprezentantkám Ázerbájdžánu, když se v 9. kole na prvních šesti šachovnicích objeví hned pět z nich!

Po 6. kole měly hráčky možnost oddechu během volného dne. Hlavním programem byla Konference o ženském šachu. Pokud jste se neúčastnili, je možné zhlédnout záznam celé konference zpětně na YouTube.

Na konferenci přednášely velmi zajímavé osobnosti jako například Elina Danielian, Lilian Hahn, Eva Repková a Laura Unuk. Můžete si poslechnout prezentaci jejich šachového života či zkušeností v šachové komunitě. Dalšími tématy pak bylo například Jak těžké je být manažerem a trenérem šachového týmu, Jak zaujmout dívky k šachu, Vědecký pohled na gender gap v šachovém prostředí, Proč chcete být rozhodčím anebo Vývoj ženského šachu v ČR.

Women Chess Conference Prague 2022

Při pohledu na dosavadní výsledky se již začíná vyjasňovat, která jména by se mohla objevit vysoko v tabulce celkového pořadí.

Nejvýraznější postavou je v tomto smyslu Polka Monika Socko, která se od úvodních kol drží nepřetržitě na předních příčkách. Dnes po překvapivě rychlém vítězství v 8. kole, kde byla její soupeřkou Ázerbájdžánka Gunay Mammadzada, opět získala náskok nad zbytkem soupeřek. Pokud by v nastolené hře pokračovala i nadále, nebylo by překvapením, pokud by o vítězce bylo rozhodnuto již dříve než ve středu, kdy je na programu závěrečné kolo. Velmi dobrým výkonem se prezentuje také 63. nasazená Arménka Maria Gevorgyan, která se nyní po 8. kole nachází v tabulce na druhém místě.

Pohled do hracího sálu před začátkem 7.kola

Rádi bychom Vás pozvali na YouTube kanál Šachového svazu ČR, kde můžete najít videa s živým komentářem partií během každého kola včetně jejich záznamu.

Každý den také můžete sledovat záznamy z hracího sálu včetně pohledu na prvních pět šachovnic.

Na YouTube, webových stránkách a Instagramu také můžete najít fotky a videa pořízená organizátory během turnaje.

Dana Reizniece-Ozola provádí první tah v partii Socko – Gevorgyan

Co se týče předpovědí z první tiskové zprávy, již pro Vás máme některé odpovědi. Nejdelší partie trvala zhruba 5,5 hodiny, nastavenou laťku šesti hodin jsme tedy zatím nepřekročili. Uvidíme, zda se ve druhé půlce turnaje dočkáme delších partií anebo budeme naopak svědky rychle odehraných her. Na začátku sedmého kola jsme mohli spatřit maskota, který přihlížel prvnímu tahu zahranému Danou Reizniece-Ozolou, která je Deputy President ECU a FIDE Managing Director. Prozatím nemůžeme mluvit o tom, že by se některá z hráček definitivně odtrhla od zbytku startovní listiny, nicméně některé hráčky mají velmi dobře nakročeno. To se však může každým dnem změnit, hráčky stále mají 3 kola na to předvést silný finiš a získat titul mistryně Evropy v ženském šachu.

AVE chess tým

Loading

0 0 hlas
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x