Online Pohár národů

Dnes pokračoval třetím a čtvrtým kolem online Pohár národů pořádaný FIDE na serveru chess.com . Neprofesionálně předešlu, že k této soutěži jsem si nenašel cestu a je docela dobře možné, že nebudu zcela objektivní.

V prvé řadě si dovolím podotknout, že mohu být neprofeionálně neobjektivní, protože nejsem profesionál  :usmev: .

A co mi vadí? Celkem mi vadí výběr „národů“, které se soutěže zúčastňují. Pravda ovšem je, že turnaj nepořádám já, ale FIDE a zřejmě vědí, co dělají, takže remcat si mohu, jak chci, ale to je asi tak všechno. Možná by mi ony výběry družstev tvořených třemi hráči a jednou hráčkou (+ náhradník a náhradnice) až tolik nevadily, ale ještě včera bylo oficiálních informací dost málo a ani live partie se na serveru chess.com neřadily nijak logicky. Logicky vlastně seřazeny byly: abecedně podle prvního písmene hráčů hrajících bílými figurami.

V takto seřazeném „seznamu“ partií jistě není těžké poznat, kdo hraje za Čínu nebo Indii, problém mám s výběrem Evropy a „Zbytku světa“. Armén Aronian hraje za Evropu, Kazaška Saduakassova za „Zbytek světa“, Anna Muzyčuk (Ukrajina) za Evropu, její sestra Maria za „Zbytek světa“. Navíc jsem včera viděl na webu FIDE (nebo chess.com???) Dudu v sestavě na třetím místě a Giriho (oba výběr Evropy) jako náhradníka, stejně tak jsem viděl jiné pořadí v týmu USA. Dnes to vidím jinak (Giri v základu, Duda náhradník…Wesley So v základu atd. a pokud si myslíte, že jsem měl nějakou „vlčí mlhu“, tak ne-stejně to viděli i na chess24.com). Pro mě je to frustrující…a to mi v normálním životě chaos nijak nepřekáží  :usmev:

Pro zajímavost screenshoty ze jmenovaných webů:

FIDE:

Screenshoty z webu FIDE

 

chess.com:

Screenshot z chess.com

chess24.com:

Screenshot z chess24.com

Tak jsem si „pobrečel“ a na výsledky družstev i po jednotlivých šachovnicích se můžete podívat buď na webu organizátora (FIDE) https://www.fide.com/news/511 nebo na chess24.com https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/fide-chess-com-online-nations-cup-2020 .

Pro neznalé anglického jazyka malá nápověda: na webu FIDE ( https://www.fide.com/news/511 ) je pod položkou „Standings“ pořadí jednotlivých týmů po dnešním čtvrtém kole.

Ve vedení je Čína se sedmi body, o druhé a třetí místo se dělí Evropa a USA s pěti body a stejným skóre, čtvrté je Rusko se čtyřmi body, pátý je „Zbytek světa“ a (zatím) poslední příčka patří překvapivě Indii.


V komentáři k jinému příspěvku píše pan Čekal z Prahy, že na webu chess24.com jsou již normálně přenášeny live partie a dokonce s komentářem Magnuse Carlsena. Neověřoval jsem to, ale je-li to pravdivá informace, tak alespoň něco mohu na tomto turnaji pochválit  :smich:

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Řekněte o něm ostatním. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
4 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk Čekal

1) https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/fide-chess-com-online-nations-cup-2020/5/1/1
2) https://chess24.com/en/watch/live-tournaments/fide-chess-com-online-nations-cup-2020/6/1/1
Dva úrazy v jednom dni…To se v nejvyšších šachových patrech hned tak nevidí. Nepo je zralý na hození ručníku do ringu. Zejméne miniaturka (ad 1.) působí až úsměvným dojmem. Ánand zde ruského bohatýra nachytal nepřipraveného na švestkách.
Ad 2. V „nekonečné“ partii proti VLM Nepo vypil kalich hořkosti až do dna. Poté, co přežil klinickou smrt, a už už sahal po remíze, zaúřadoval Šachan (nebo únava?)… a chybné 91. Kh2?? zhatilo veškeré naděje na remis. Po správném 91.Kg2 mohl boj pokračovat do pozdních nočních hodin. Leč nestalo se a evidentně na…pardon naštvaný Nepo rezignoval ve 111. tahu (!), když neudržel koncovku K+V vs K+D.
Dovolím si závěrečnou poznámku. Kdyby Nepomniachtchi sledoval výuková videa od GM Šimáčka, věděl by, že naději na záchranu skýtá pouze tzv. obrana třetí, resp. šesté řady. Kdežto Krasenkovova a Philidorova pozice rovná se jistá smrt.

Brácha

Dávám odkaz kde se dá sledovat online v ruštině,kometuje Serey Šipov
https://www.youtube.com/watch?v=glJ6YPBnpyI&feature=emb_logo

David Navara

Na webu chess24.com byl turnaj přenášen od počátku. Komentáře jsem neposlouchal, ale průběh partií bylo možné sledovat už od prvního dne, sám jsem se na ně díval. (Možná přenos běžel s patnáctiminutovým zpožděním, ale to je dnes běžný standard.)

Luboš Zimniok

To je docela dobře možné. Ve chvíli, kdy jsem se díval na chess24, hrálo se necelou půlhodinu a nic jsem neviděl, tak jsem hledal dál. Takže se omlouvám za nechtěnou dezinformaci…

4
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x