Bez kalhot?

Včera se dohrálo v Bassano del Grappa. Děkuji Davidu Navarovi za doplňující informaci o organizátorech a malou lekci italštiny 🙂 .
Také něco doplním a protože se říká se: „Ševče, drž se svého kopyta!“, nebudu fušovat do Davidovy italštiny a raději přidám informaci o lihovině Grappa, která je údajně typickým produktem Bassana del Grappa. Pokud chcete vědět, co to je a jak se to pije, přidávám pro zajímavost odkaz. Čtenáři mladší 18 let by se tomu odkazu měli vyhnout a raději studovat šachy.

Thai Dai Van Nguyen však podobný článek číst nemusí a nikoli jen proto, že se mu možná o Grappě dostalo poučení přímo v místě její produkce.

Ve včerejším dvojkole hrál Van od 10:00 s Holanďanem (dobře, v současné době je správně „s Nizozemcem“) Warmerdamem.
Van měl bílé a ve chvíli, kdy jsem se podíval na tento souboj, se mi pozice bílého moc nelíbila. Tedy ne, že by byla špatná, jen jsem nějak neviděl, jak by to mohl chtít bílý vyhrát  :usmev: a dokonce se mi zdálo, že je to černý, kdo by to mohl zkoušet. Mohl, ale ani černý nechtěl moc riskovat (měl půlbodový náskok na druhého hráče) a i přes lepší vyhlídky přijal remízu už ve 23.tahu.

 

 

V odpoledním posledním kole bych naopak čekal, že Van zremízuje, ale Van vyhrál. Belgický IM Dardha měl bílé figury a dostal „dardu“.
V přijatém dámském gambitu pošramotil černý bílému pěšcový kryt před králem, což se nakonec ukázalo jako důležitý faktor na cestě k vítězství černého.
Těžko říct, zda bílý při svém tahu 25.Dd4 něco přehlédl nebo se mu to zvrtlo až později. Soudím, že bílý zapomněl, že po 25. … Jxf3 je šach (nebo zapomněl, kde mu stojí král  :usmev: ) a musí dobrat na f3 (nebo ustoupit králem, ale to by se musel u partie nejdříve silně praštit do mozkovny). Nechci tím, říct, že 25.Dd4 je tak strašná chyba, ale jen to, že od té chvíle už bílý tahal za kratší konec provazu  :usmev:

 

Thai Dai Van Nguyen tak nakonec se 6,5 body dělil 2. až 5.místo. K jeho smůle měl nejhorší vedlejší hodnocení, které mu přisoudilo místo páté.

Ovšem pořád to ještě byla finanční cena  :usmev: a Van tak přijede domů zřejmě nejen bez Grappy, bez chřestu, ale i bez kalhot. Samozřejmě, řeč je o typických produktech, kterými mělo být oceněno sedmé místo v turnaji. Své kalhoty si Van jistě ponechal a je docela dobře možné, že zmiňované „typické“ produkty si koupil za vydělaná Eura  :usmev: .

Konečný výsledek turnaje na Chess-Results.


V posledním článku jsem zmiňoval, že i přes lockdowny se hraje (nebo hrálo) v Polsku, Itálii nebo ve Španělsku. Vypadá to, že už se to také mění (k horšímu).
Plánovaný turnaj série Grand Prix žen, který se měl hrát v lednu na Gibraltaru (UK) , se neuskuteční. Přesněji, zatím je přeložen kvůli koronavirové situaci na Gibraltaru na měsíc únor. Jistě, tato zpráva platí jen za předpokladu, že se na Gibraltaru změní „koronapodmínky“.
A kdo ví, jak se ještě změní sestava hráček.

Možná to ví FIDE  :mrknuti:

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x