Zápas o titul mistra světa

Už jen měsíc a něco chybí do zahájení zápasu o titul mistra světa mezi Magnusem Carlsenem a Janem Nepomňaščim. Zápas v Dubaji začne 24.11.2021 a skončí nejpozději 26.12.2021.
Nebudeme zbytečně psát o podmínkách zápasu, ale raději se zmíníme o tom, co k zápasu chystá náš server.

 

Ostře sledovaný zápas budeme na Youtube šachy.cz přenášet i my.
Původní myšlenka, že bych to mohl komentovat já nebo Honza Jílek, neprošla redakčním hlasováním (oba členové redakce byli proti  :usmev: ) , a tak jsme se začali rozhlížet po českých i slovenských luzích a hájích.

Online přenosy nebude komentovat Jílek, ani Zimniok. Podařilo se nám domluvit o „něco“ lepší komentátory  :usmev: .

GM Ján Markoš a GM Štěpán Žilka, budou jistě vítaným zpestřením pro diváky a věříme, že jako vždy odvedou velmi dobrou práci.
A nebudou v tom sami.
Jako hosté našich komentátorů se představí další hvězdy československého nebe  :usmev: (především českého).

Uvidíme a uslyšíme GM Davida Navaru, GM Martina Petra, IM Jaroslava Bureše a FM Michala Novotného a není vyloučeno, že se zapojí i jiní čeští nebo slovenští šachisté.

Ač obvykle neanoncujeme naše plány, snad můžeme prozradit, že možná budeme mít našeho „špeha“ i přímo v místě konání zápasu a nepůjde o „náhodného turistu“, který se narychlo naučil šachová pravidla.

IM Tadeáš Kriebel, nejdéle úřadující český šachový mistr světa (akademický mistr světa z roku 2018…a od té doby se podobné MS nekonalo  :usmev: ), by měl být přímo v místě děje.
Jednáme i o možnosti dostat tyto přenosy přímo do televize, ale to je spíše utopie. I přesto se můžeme těšit na technicky dobře zpracované a šachově výborně komentované online přenosy z této události, která by mohla přitáhnout k šachové hře další zájemce a ty, kteří již nějaký ten pátek hrají, jistě komentáře skvělých velmistrů neurazí.

Tým pro přenosy ze zápasu o titul mistra světa.

 


 

Když už jsme tu zmínili online přenosy…
Za týden začne nejvyšší česká soutěž šachy.cz Extraliga.

Ve spolupráci se ŠSČR budou na našem webu i na webu ŠSČR reportáže ze zápasů a také zde naleznete i detailnější informace z jednotlivých kol.

Šachový podzim začíná  :mrknuti: ….

 

5 4 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
3 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jim Vasilis

To je po dnešním výsledku voleb druhá skvělá zpráva . Určitě si najdu na přenosy čas . Sázkovky favorizují Carlsena 1.33 – 3.21, ale jak jsme viděli dnes, i jasný favorit může prohrát.   :smich: 

Zdenek Cekal

Luboši, jenom připodotknu, škoda, že metropole nevolila jako Karviná…
  :smich:  I love Karviná
 

3
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x