2. Mezifakultní turnaj (VUT)

V letošním roce se podařilo navázat na úspěšný projekt mezifakultního turnaje týmů, jenž vznikl loni v dubnu. Díky podpoře fakulty strojního inženýrství se podařilo zajistit prostornější hrací sál, což nám, organizátorům, umožnilo pozvat oproti původnímu plánu vyšší množství týmů z Masarykovy a Mendelovy univerzity.

 

Zúčastnilo se neuvěřitelných 15 týmů (počet hráčů se vyšplhal na 69). Ozvláštnění celého turnaje přinesl tým složený ze zaměstnanců VUT, kteří se nebáli utkat proti svým žákům, za což jim patří velké díky!

Začátek turnaje po páté hodině odpolední zajistil, že odpadly obavy o odmítání přihlášek kvůli školním povinnostem. Pro účastníky s diváky bylo po celou dobu turnaje připraveno drobné občerstvení a nápoje díky spolupráci s kafé Strojovna, takže nehrozilo, že by měl nějaký z účastníků v průběhu turnaje žízeň nebo hlad.

 

 

Jelikož jsou šachy hra králů, tak si toto klání nenechal ujít ani královský pár Jiří a Lenka za VUT pro letošní Majáles, kteří celý turnaj zahájili úvodními tahy.

(snímek převzat z instagramu : https://www.instagram.com/stories/highlights/17934824135715255/ @vutnamajales)

 

Královský pár přihlíží utkání na prvním stole

 

V turnaji byl jasným favoritem tým fakulty strojního inženýrství (FSI VUT 1) s průměrným elem bez tří bodů 2100. Až se 150bodovou ztrátou následovala Mendelova univerzita, přes průměr 1900 se dostaly ještě Fakulta podnikatelská a zaměstnanecký tým VUT.
Elo je pouze číslo a body na šachovnici neobstará. Přesto se zdálo, že po celou dobu turnaje FSI VUT 1 diktuje tempo, a když ve třetím kole zvítězilo 3,5-0,5 proti týmu Mendelovy univerzity, vypadalo to, že je už nic nemůže zastavit.
Ale ani dobře promazané soukolí nefunguje věčně a v šestém kole zkorodovalo proti týmu z Fakulty chemické. Najednou to vypadalo na velké drama. Na první stůl se dostala Mendelova univerzita a tým FSI tak poprvé za celou soutěž odehrál zápas na stole číslo dva.
Reprezentanti Fakulty chemické neměli dost a vyšlápli si v posledním kole na dalšího favorita, Mendelovu univerzitu. Tým FSI VUT 1 nezaváhal a zvítězil 3:1 proti spojeným silám Ústavu soudního inženýrství a CEITEC VUT. Zajímavostí přitom je, že onen jediný bod proti FSI obstaral absolvent FSI, Dominik Hrůza.
Na stupních vítězů se nakonec dostaly všechny 3 zúčastněné univerzity, kdy první skončil tým Fakulty strojního inženýrství VUT, druhý tým Mendelovy univerzity a třetí tým Fakulty informatiky Masarykovy univerzity.

 

Vítězný tým FSI 1, zleva: ředitel turnaje Martin Benovič, Matěj Kuchař, Vojtěch Šrámek, Tomáš Galda, Šimon Volák

 

Tým Mendelovy Univerzity, zleva: ředitel turnaje Martin Benovič, Ibrahim Eldin, Rostislav Berezjuk, Bulva František, Daněk Daniel

 

Tým Fakulty Informatiky MUNI, zleva: ředitel turnaje Martin Benovič, Martin Húsek, Patrik Navrátil, Tomáš Žilínek, Branislav Mateáš

Pro doplnění se hodí dodat, že tým zaměstnanců VUT obsadil pěkné šesté místo.

 

Tým zaměstnanců VUT, zleva: ředitel turnaje Martin Benovič, Pavel Popela Ph.D., doc. RNDr. Miroslav Kureš Ph.D., Ing. Jan Pokorný Ph.D., proděkan FIT VUT Ing. Bohuslav Křena Ph.D., na fotce chybí člen týmu Ing. Jan Holešovský Ph.D.

Na závěr bychom chtěli za organizátory poděkovat sponzorům turnaje Fakultě strojního inženýrství VUT, Lékařské fakultě Masarykovy Univerzity a jejich kampani “Darujeme o 105” a Bowlingu Brno.
Na organizaci turnaje se kromě ředitele turnaje Martina Benoviče a rozhodčího Ondřeje Havelky podíleli také Rostislav Berezjuk a Martin Kuna, který si zaslouží zvláštní poděkování za to, že přivezl několik šachových sad až ze Slovenska.

 

Odkazy:

Reportáž Renaty Saskové pro MUNI TV:
https://www.instagram.com/reel/C4tAshELMUd/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=MzRlODBiNWFlZA==

Odkaz na turnaj na stránkách FSI: https://www.fme.vutbr.cz/fakulta/aktuality/73111?fbclid=IwAR0GRk8tv2eoZJIGAgW5u-dpAT5r87k0ylZvyL7IGb3XoSepvXHrbITlP9w

Konečné výsledky:
https://chess-results.com/tnr889320.aspx?lan=5&art=0&rd=7&turdet=YES

Kompletní fotogalerie pořadatelů:
https://drive.google.com/drive/folders/1WpwEmCsfwZJS0IKXlHIyPgsqyfxYiX4C?usp=drive_link

 

Loading

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x