O knihu

Tak jak je to s tou knihou Tajná přísada? Za chvíli se začne hrát, bylo by na čase ujasnit si pravidla 😉

Po dohodě se zbytkem „redakce“ (tedy s Honzou Jílkem) jsme určili následující pravidla.

1/ Knihu „Tajná přísada“ z e-shopu šachy.cz vyhraje NEJKRÁSNĚJŠÍ partie (to už ovšem všichni vědí  :usmev: )

2/ Soutěžit bude každá dnešní partie, ne každá se však dostane do „finále“  :usmev:

3/ Do finále se dostane 6-8 nejhezčích partií, přičemž:

  • tři partie vybere redakce
  • tři partie vyberou diváci (čtenáři), partie je možno navrhovat buď e-mailem na kontakt@sachy.cz (jako předmět zprávy napište „anketa“) nebo přímo pod tímto článkem v komentáři. Budou vybrány tři partie, které budou navrhovány nejčastěji (pokud nebude dostatečný zájem, vybere další tři partie redakce)
  • vybraná šestice může (ale nemusí, viz dále) být doplněna o další maximálně dvě partie, jejichž výběr může (ale nemusí) provést přímo David Navara

Vybírat hezké (nebo hodnotné 🙂 ) partie je možné do středy 2.12.2020 do 20:00, poté následuje konečný výběr.

Na těchto stránkách naleznete příspěvek s pro někoho možná matoucím názvem „Anketa“  :usmev: , v němž bude možno dát svůj hlas vámi favorizované partii. Zkontrolujte si, prosím, zda se mezi vybranými partiemi náhodou nenachází i vámi sehraná partie.

Logicky, partie s největším počtem hlasů vyhrává  :smich: . Výherce bude vyzván pořadatelem Hodinky (Honza Jílek) k dalšímu jednání ohledně zaslání knihy (kontakt, adresa atp.) .

Jak se znám, je docela dobře možné, že jsem někde něco přehlédl (zapomněl atp.)  :usmev: . V takovém případě doufám, že budu na takovou skutečnost jakýmkoli způsobem upozorněn.
Děkuji  :mrknuti:

Takže sledujte nebo raději rovnou hrajte. Nevíte-li, jak vyzvat GM Navaru, pak si podrobnější informace přečtěte na YT kanálu šachy.cz .

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
6 komentářů
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdenek Cekal

Po pečlivé analýze (pochopitelně s enginem) šesti bojovných partií dávám svůj hlas hráči s nickem „mysacek1414.“ Ten jako jeden z mála kladl GM Navarovi důstojný odpor. Bohužel když se ocitnul tváří tvář gólmanovi, bránu minul a míč skončil kdesi na tribuně. Pevné nervy, Myšáčku, to je klíč k úspěchu (nejen) v šachu…
Zde je inkriminovaná partie.
 

David Navara

Když jsem váhal mezi 21…Jc5 22.Dd1 Vxe1+ 23.Dxe1 Jd3 a 21…Dc7, spoléhal jsem se na to, že po 22.Sxe4 De7 23.f3 zahraji 23…Dh4 s průnikem dámy na g3 a třeba i dále. Pravděpodobně se po 24.Kf1 mnoho neděje, ale na první pohled to není vůbec zřejmé.

David Navara

Omlouvám se, ale tuto výzvu jsem tam vůbec nezaznamenal. Případně někdy můžeme soukromě odehrát „Deset minut s mistrem“, tedy jednu bleskovku. Bez komentování bych mohl snad i se slabým domácím internetem, v případě komentování by bylo třeba předem domluvit technické záležitosti.

Zdenek Cekal

Vážená redakce, on ten počet partií, které postoupí do finále, se může zúžit i na pouhé čtyři. Pokud dojde, řečeno matematickou mluvou, k průniku názorových množin, tj. např. dvě partie vybrané panem Jílkem a Lubošem se budou shodovat s výběrem čtenářů, o celkové vítězství si to rozdají čtyři krásky. No, necháme se raději překvapit. Osud hráčů drží ve svých rukou (a hlavě) GM Navara…

6
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x