Nepřehled

Hodně dlouho nepamatuji něco podobného-nic se nehraje 🙂 Tedy určitě se někde něco hraje, ale nic důležitého. Přesto je stále o čem psát. Od věcí smutných až po veselé.

Začnu smutnějšími věcmi. Snad každý šachista sledující šachové servery zaznamenal včera smutnou zprávu o úmrtí WGM Květy Eretové, o němž jsme informovali i my a podrobnější informace naleznete na webu ŠSČR.
Paní Eretovou jsem sice znal už od svých šachových začátků jen z jejích šachových partií, ale až nyní, po jejím odchodu, jsem si uvědomil, jak významnou byla šachistkou. Nehodlám zde vypisovat data jejího narození či psát její životopis, ale když jsem se podíval na její šachovou cestu, byl jsem ohromen.

Paní Eretová (za svobodna Jeništová) se zúčastnila mistrovství republiky (ať už ČSSR nebo ČR, popř. federace) celkem 27krát. Mnohem zajímavější jsou však její výsledky, které najdete na webu ŠSČR: první medaile v roce 1954 (stříbro), poslední medaile v roce 1995 (stříbro) a to ve věku 69 let hrála proti konkurentkám o tři generace mladším!

Snad jen Lasker by jí mohl konkurovat v délce pobytu na šachovém výsluní. Pravda, nebylo to světové výsluní, ale i tak silně pochybuji, že se někdy u nás (a nejen u nás) najde někdo, kdo by po tak dlouhou dobu dosahoval takových výsledků.

Smekám a vyjadřuji hlubokou soustrast pozůstalým :plac: .


Aktuálně se opravdu téměř nic nehraje, a tak brouzdám šachovými i nešachovými weby. Na webu chess-news.ru často vkládá komentáře i David Navara :usmev: .
Tentokrát jsem zaregistroval jeho reakci na informaci o tom, že většina hráčů nadcházejícího turnaje Tata Steel odehraje část turnaje v karanténě.
David konstatuje, že v této souvislosti vyvstávají otázky jako: Bude povinné hrát jen zavřená zahájení? Např. holandskou? Bude možné překročit demarkační linii na šachovnici? A pokud ano, bude možný návrat zpět?

Těžko říct, zda se David dočká nějaké odpovědi a zda vůbec čtenáři pochopí jeho humor :usmev: . V každém případě by měl David pro chess-news.ru už teď pro jistotu přeložit (mně se špatně píše na ruské klávesnici :smich: ) návrh pravidel šachu C19C (Covid 19 Chess, u nás známy jako Prymulovy koronašachy), o nichž jsme informovali zde.
Vypadá to, že jsme v ČR opět daleko před zbytkem světa a brzy nebudeme už jen #bestincovid, ale také #bestincovid19chess :usmev: .


Davidův komentář mě hodně pobavil, ale u následujícího screenshotu, kde jsem začernil jména diskutujících a jeden nepodstatný příspěvek, jsem se mohl potrhat smíchy. Pro správné pochopení dodám, že „autor“ je známý svou láskou k dvojhmatům (ctrl+c a ctrl+v), naopak jeho „obdivovatel“ (jméno zakryto tyrkysově modrou barvou) proslul jako nelítostný kritik čehokoli a kohokoli.

Z výše uvedených důvodů považuji celou diskusi, která na daném webu byla dokonce dávána za vzor slušné diskuse, za velmi, velmi povedený vtípek „obdivovatele“ :palec-nahoru: . Opravdu jsem se dlouho tak nenasmál :smich:

Pokud to však „obdivovatel“ myslel zcela vážně, pak doběhl mě a i za to si zaslouží palec nahoru :palec-nahoru: .
(komentáře čtěte zdola nahoru)


Covid 19 nám ovlivňuje životy a brání nám hrát šachy „naživo“. Každý se s tím vypořádává po svém. Já kreslením :usmev: .

Můj názor na nošení roušek: ano, ale všeho s mírou. Tedy jen v případě rizika nakažení (kontakt atp.).
Už třeba jen proto, aby se nenašli nějací zmrzlí „coviďáci“ :smich: .

 

Nezoufejme, blýská se na lepší časy. Lepší časy pro nás, nikoli pro Covid! My už v rouškách chodíme dost dlouhou dobu. Jak dlouho to vydrží „coviďáci“???

Myslím ale, že ani ty roušky jim moc nepomohou :usmev: .

 

 

Přeji hezký víkend a nezapomeňte na pravidla slušné diskuse! Pište jen pozitivně a pochvalně!!! :smich:

 

 

 

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
6 komentářů
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Novák

No možná ZMB z čiré dobroty srdce poradil zmíněnému autorovi i tohle-příspěvek autora cituji, člověk neví jestli se má smát ….: Podle základní listiny práv s svobod má každý člověk svobodný přístup k informacím a může je svobodně používat. Informaci o údajných podvodech Pavla Matochy jsem svobodně našel na veřejných zdrojích. Splnil jejich podmínky na bezplatné šíření a protože nejsem autorem textu nenesu odpovědnost za to co je v ní napsáno. V článku je napsáno, že tento text nevyslovuje můj názor a teda podle zákona nejsem odpovědný za text někoho jiného. 
Za diskuzi taky neodpovídám, to by potom mohl být každý žalovatelný za jakékoliv slovo z této diskuze a to už je cenzura. Protože toto je svobodné místo, kde si každů může říct vůj názor.
Nakonec odpovím….osobně bych byl rád, kdyby na mě za tento článek podal pan Matocha žalobu. Lepší reklamu v televizi a v celostátních médiích bych sem si nikdy nekoupil. Jestli máme rekord z přímého přenosu cca 1100 lidí v jeden okamžik, tady bych měl přímý přenos na našem YTB s možná 100 000 sledovaností v jeden okamžik…možná bych pak i zapomněl že nejsem krystalickým člověkem a vstoupil do politiky. S takovou publicitou, kterou by mi udělal PM bych mohl být v i PS..:) 
Pxxx(autor)

Jan Jílek

Jestli jsem to dobře pochopil, tak nechápu ( :usmev: ) proč je komentář na který reaguji napsán pod jménem „Jiří Novák“.

Jiří Novák

Špatně napsáno a špatně pochopeno. Jinak to byl pouze citovaný příspěvek, který ukazuje na hodně špatné právní vědomí jistého pana P. O kterém byl docela velký kus článku.

Jan Jílek

Jasně, OK, díky za vysvětlení. Já ty výlevy jinde sleduji spíš okrajově, takže bez naznačení uvozovkami nebo kurzívou pro mě bylo bez šance poznat, co je citace :usmev: ale nesedělo mi to, kvůli vysokému jazykovému standardu úvodní části :mrknuti:

Zdenek Cekal

„„Autor“ je známý svou láskou k dvojhmatům (ctrl+c a ctrl+v), naopak jeho „obdivovatel“ (jméno zakryto tyrkysově modrou barvou) proslul jako nelítostný kritik čehokoli a kohokoli.“
Mohu potvrdit, nelítostný kritik čehokoliv a kohokoliv – JUDr. „ZMB“ – patří mezi nejlepší rétory konkurenčního webu. Nedá se odstavit od „míče.“ Slovní ekvilibristika, sarkasmy propalující diskutéry jak sovětské RPG pancíře německých tanků…z něj činí obávaného soupeře. Pokud zřím, že do hry vstupuje „ZMB,“ klidím se mu raději z cesty…
Ještě malý osobní postřeh…Čím je debata vulgárnější, tím lépe. Ve smrdutých žumpách se rodí, paradoxně, ty nejlepší (nebojím se říci přímo „nesmrtelné“) myšlenky.

6
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x