(Ne)psali jsme

Zatímco jsme se soustředili na MCI (Magnus Carlsen Invitational), dohrály se nebo začaly i jiné turnaje.

O šampionátu Izraele jsme zde již informovali.  Teď tedy jen přidáváme konečný výsledek: 1. místo GM Mikhalevski Victor, 2.místo FM Ido Gorshtein (!!!) a na třetím místě skončil hlavní favorit turnaje Tamir Nabaty.

Konečná tabulka turnaje je na chess-results.

Také jsme už psali i o účasti GM Pláta na turnaji Spring Festival Weekend Bassano v Bassano del Grappa. GM Plát ve „víkenďáku“ nakonec obsadil čtvrtou příčku.

Vojta však v Itálii ještě chvíli zůstal, aby se zúčastnil dalšího turnaje, tentokrát uzavřeného turnaje o normu IM pod názvem „First IM Mix Bassano„.

V konečném pořadí na Vojtu zbyla opět čtvrtá příčka.

V Bassanu del Grappa ještě chvíli zůstaneme.
Snad nikoho nepřekvapí, že po „First IM Mix Bassano“ následoval další „mix“, který má v názvu „Second“ a chybí tam dvě písmena: „Second Mix Bassano„.

Turnaj bych asi ani nezmiňoval, ale hrají tam i dva Češi (pokud jsou Moravané nebo Slezané, omlouvám se za nepřesnost  :usmev: ) : Jan Toman a Vojtěch Rut.  Jejich výkony a výsledky můžete sledovat na chess-results.

Turnaj se hraje klasickým tempem, viz propozice.
Prostě takový normální švýcarský turnaj s českou účastí v Itálii  :usmev: .

O online turnaji Magnus Carlsen Invitation jsme v jeho průběhu psali pravidelně (naposledy zde). Jen si připomeňme, že zvítězil Anish Giri, který ve finále porazil Jana Nepomňaščiho. V boji o třetí místo byl úspěšnější Magnus Carlsen, který „vymlátil“ Wesleyho Soa.

To, že na jihu Čech vymyslel jeden politik pojmy „zabrušovat a „vybrušovat“, je asi všeobecně známo  :usmev: . Vypadá to, že onen politik musel znát článek z časopisu „Věda a práce“ pod názvem „Vtipný brousek“  :smich: .
Samozřejmě žertuji, ale o „Vtipném brouskupsal Zdeněk Závodný.

Doufám, že nikomu neunikl článek naší šachové jedničky GM Davida Navary s názvem Secret Top (nikoli Top Secret!!!). Pokud jste nečetli, vřele doporučuji!

Co nás čeká v nejbližších dnech?

1.4.2021 se uskuteční souboj „chaosu“ a „pořádku“. „Chaos“ bude reprezentovat ostravský chachar Aleš Krajina, „Pořádek“ pořádkumilovný (na šachovnici) Zdeněk Čekal.
Připomenu, že Aleš Krajina se zavázal zahajovat za bílé vždy Krajinovým krajním útokem  :smich: (1.h4). Pak se zavázal i k nějakému zahájení za černé figury, ale to si v mém věku už snad nemusím pamatovat  :usmev: .
Podrobnosti přineseme aneb „1.h4! coming soon!!!“

Vojtěch Plát se letos stejně jako loni pustil do organizování online mistrovství ČR v blickách. Pozvánku najdete zde.

V dubnu (od 19.4.2021) se také (zřejmě) začne dohrávat turnaj kandidátů, resp. jeho druhá polovina.

Naposledy jsme o turnaji referovali skoro přesně před rokem  :usmev: .
Připomeňme si, jaké bylo pořadí po první polovině turnaje.

Takže jak?
Udrží MVL vedení? Já tipuji, že ne, ale to je jen můj, ničím nepodložený, tip  :mrknuti: .