Černé úterý

Čtvrtým kolem pokračovalo ve Frýdku-Místu MČR žen, sedmým kolem turnaj Norway Chess.
Na MČR žen byly velmi úspěšné černé figury.

 

 

Ve čtvrtém kole se střetly vedoucí hráčky turnaje Karolína Pilsová a Karin Němcová. Jejich vzájemný souboj skončil po vyrovnaném průběhu spravedlivou remízou.

 

 

Na druhém stole se hrála partie Kulovaná-Kaňáková. Druhá jmenovaná se po vlažném startu (0.5 ze 2) rozjíždí a v tabulce stoupá nahoru. Po zahájení (francouzská) a výměnách figur to vypadalo na poměrně bezproblémovou remízu, ale zatímco bílá se v pozici „plácala“, černá využila jejich nepřesností a připsala si do tabulky celý bod.

 

 

Olga Sikorová utekla z lopaty „hrobníkovi“ Magdě Miturové  :usmev: . Olga nesehrála dobře přechod ze zahájení do střední hry a Magda hrající bílými získala velkou výhodu. Ale Magda je „hrobník“ především svých vlastních šancí. V oboustranné časové tísni pohřbila své šance  (pokolikáté už?) na vítězství a partii „jen“ remízovala.

 

 

Kristýna Laurincová nesehrála zahájení s Kristýnou Petrovou zrovna nejlépe, ale ani černá černá nehrála podle nejmodernější teorie  :usmev: a nakonec vše vyústilo do „dámskostřelcové“ koncovky. Zhruba rovné koncovky, ale černá měla určitou aktivitu především díky nestejným střelcům a slabšímu bílému králi. Ve 36.tahu zahrála černá s necelými třemi minutami na hodinách 36. … De5. Nic hrozného, ale bílá s dostatkem času na hodinách (16 minut) po půlminutovém přemýšlení pokryla napadeného pěšce na h2 tahem 37.Ke1? a dostala se do problémů, ze kterých už nevybředla.

 

 

V partii Richterová-Novosadová selhala technika, takže jen suše konstatuji, že zvítězila černými figurami hrající Novosadová.

Uznejte sami, že tah 51.Kb5 MUSÍ získávat velkou výhodu pro bílého 😀

 

Nyní je již partie na webu pořadatele i na chess24.com opravena a když se na ní podíváte, zjistíte, že v časovce se kolem čtyřicátého tahu (a o pár tahů dříve) děly věci  :usmev: . Nakonec byla šťastnější Kristýna.

Tabulka po 4,kole:

 

 

Mistrovství České republiky žen (10.9.-19.9.2021, Frýdek-Místek)

Výsledky
Online na webu pořadatele
Online na chess24


 

Na turnaji Norway Chess se hrálo poprvé (snad se nepletu  :usmev: ) bez remízy.
Firúzdža porazil Nepomňaščiho, Rapport Karjakina a Tari prohrál bílými s Carlsenem.

 

Po sedmi kolech je s tříapůlbodovým náskokem v čele Richard Rapport. Nezapomínejme však, že za vítězství se zde udělují tři body a do konce turnaje ještě zbývají tři kola.
A Carlsen je na druhém místě…

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x