Kolo před koncem

Osmým kolem včera pokračovalo MČR jednotlivců v Ústí nad Labem. Po osmém kole je jasné, že o titul už bojuje jen hrstka hráčů.
V Jaroměřicích nad Rokytnou včera začalo MČR žen, první kolo bez komentáře 🙂 , omezíme se jen na „suché“ výsledky.

 

V Ústí se na prvním stole začínalo o něco později.
V době, kdy na druhé šachovnici stál už David Navara s Vojtou Plátem téměř na výhru, se na první desce teprve dělaly první tahy.
Vojtěch Zwardoń se mírně opozdil, ale to u něj (možná) nehraje až tak velkou roli. Prostě, Vlasta Babula starší (nezní to lépe než „senior“?  :usmev: ) zahrál 1.d4 a čekal, až se dostaví protivník, který se buď zapomněl na nějakém doprovodném programu, nebo opomenul skutečnost, že předposlední kolo se hraje od 14:00.
————
Mimochodem, dal bych krk za to, že jsem ještě v sobotu ráno viděl v herním plánu na chess-results, že se poslední kolo hraje v 9:00, ale hraje se od 10:00.
————

Zahájení se černému moc nepovedlo. Bílý získal výhodu, kterou postupně (a systematicky) zvětšoval. Brzy ve výsledcích svítilo 1-0.

 

 

 

Na druhém stole hrál David Navara s Vojtou Plátem.
Už po prvních třech tazích mi bylo jasné, že si Vojta Plát „připravil“ na Davida Navaru „Philidorku“, a po několika dalších tazích mi bylo skoro jasné, jak partie dopadne.

Kdysi hrál jeden můj spoluhráč, milovník „pircky“,  s Lojzou Antošíkem, který, ač kandidát mistra, se se svým FIDE ratingem vlezl v sedmdesátých letech mezi prvních pět hráčů ČSSR.

Když jsem se onoho hráče po kole ptal, jak hrál s Antošíkem, dostalo se mi odpovědi:

“ Tak jako… Představ si, že stojíš a čekáš na vlak.“
„???“
„Teď ten vlak přijíždí, je to rychlík, ale vypadá to, že před nádražím nebrzdí.“
„??? No a???“
„No a ty si sedneš na koleje a doufáš, že strojvedoucí tě uvidí a zastaví.“
„Co dál???
„Ale on v té stanici nemá vůbec stavět. Takže ty sedíš na těch kolejích a ten vlak tě jednoduše smete. Sedl jsem si dnes na koleje před rozjetý rychlík.“

 

„Philidorka“ je zahájení, které neklade na bílého moc velké nároky a pokud o tom bílý něco ví, neriskuje porážku  :usmev: .
To je něco pro Davida.
Partie se hrála ve stylu „učitel-žák“ .
Instruktážní poprava…
Mimochodem, David obětoval oba dva jezdce  :usmev: .
Korektně, dodám pro jistotu.

 

 

 

Na třetím stole si Zbyněk Hráček mírně zkomplikoval turnajovou situaci, když „promarnil“ bílé figury s Tomášem Krausem. Samozřejmě, fabuluji  :usmev: .
Bílý (Hráček) sice získal ze zahájení mírnou výhodu, ale černý (Kraus) se velmi dobře bránil. A jak všichni víme: „Všechny věžovky jsou remis. “  :usmev:

Na čtvrté desce se Jáchymu Němcovi nepovedlo zahájení s Jirkou Štočkem.
Bílý tahal skoro celou partii za kratší konec provazu. Černý se výhrou posunul v tabulce na čtvrté místo a může tak ještě bojovat o medaile.

Podobně, jako Štoček, je na tom i Honza Krejčí. Také on se výhrou s Richardem Stalmachem dostal do první desítky a může ještě bojovat o dobré umístění.

 

 

O medaile se bude bojovat především na prvních dvou šachovnicích, ale ani ostatní hráči nejsou bez šance.

Los posledního kola ve screenshotu prvních deseti šachovnic:

 

 

Odkazy:

Web pořadatele
Výsledky na chess-results
Online na live.chessbasse
Online na chess24.com

 


 

V Jaroměřicích nad Rokytnou začalo včera, jak jsme vás již informovali v krátké zprávě, MČR žen.

Partie prvního kola jsem sledoval, ale s ohledem na souběh několika významných turnajů a množství partiových zvratů  :smich: se omezím jen na suché oznámení výsledků prvního kola (screenshot z chess-results).

 

 

Mistrovství ČR žen, Jaroměřice nad Rokytnou

Výsledky na chess-results
Online přenos
Online na chess24.com

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x