Informujeme…

Skončil festival Prague Open 2023 a mnoho jeho účastníků se přesouvá o kousek dál na západ do Mariánských Lázní na Marienbad Open 2023.
Blíží se konference ŠSČR.

 

Velice solidní účast měly turnaje festivalu Prague Open 2023.
Solidní, co se týče počtu účastníků.

V IM openu „A“ měl být turnajovou jedničkou Nor Urkedal (2536), ale nakonec bylo vše jinak.
Nejvýše nasazeným hráčem byl čínský mezinárodní mistr Chen Qi b s ratingem 2484. Kromě něj hrálo v turnaji dalších sedm IM a jeden GM (Petr Neuman).

V devítikolovém turnaji získala z 219 účastníků nejvíce bodů sedmička hráčů. Sedmička, která uhrála sedm bodů  :usmev: , se nakonec podle vedlejšího hodnocení umístila takto:
1. Chen Qi b, 2. Tobak Michail. 3. Neuman Petr, 4. Šorm Daniel, 5. Zvolenský David, 6. Ivanov Mike a 7. Jansen Bob.

Béčko se hrálo pod názvem „B FIDE Open“ a na startu se sešlo 170 hráčů.
Vítězkou se stala velmi mladá polská hráčka Kaja Rzadkowska (ročník 2012), která sice měla 7.5 bodů jako druhý Henrik Karlsson (s přídavkem 1974, aby se odlišil od jiného Karlssona  :usmev: ), ale lepší vedlejší hodnocení ji posunulo na první místo. Na třetím místě skončil Anze Borisek, ketrý měl nejlepší vedlejší hodnocení ze sedmibodových hráčů.

Doprovodného rapid turnaje se zúčastnilo 134 hráčů a jeho největší hvězdou byl zřejmě GM Simen Agdestein. Ten také v sedmikolovém turnaji získal nejvíce bodů (6.5) a připsal si samostatné vítězství. Druhý skončil Alexej Maly z Ukrajiny a třetí Vojtěch Dobeš.

Jedenáctikolový bleskový turnaj se 132 hráči měl také svou hvězdu.
Vojtěch Plát je znám svou oblibou turnajů hraných zrychleným tempem a navíc je hraje obvykle velmi dobře.
Dokázal to i tentokrát, když v turnaji zvítězil se ziskem 10 bodů. Na druhém místě skončil Alexej Maly, o třetím místě Jakuba Vaculíka rozhodlo lepší vedlejší hodnocení, které mu umožnilo předstihnout Ochedzana, Agdesteina a Cieslaka.

Odkazy:

Propozice
Výsledky


 

V Mariánských Lázních začíná právě dnes další festival ze série Czech Tour 2023.

V „Mariánkách“ se na Marienbad Open 2023 budou hrát dva uzavřené GM turnaje, dva IM turnaje, open turnaj, open seniorů a „klasické“ doprovodné turnaje v rapidu a blesku.

Předběžné startovní listiny vypadají zajímavě, ale zatím (v 8:00) se z nich nedá vyčíst, jak budou jednotliví hráči rozděleni do skupin. Turnaje však mají první kola na programu již dnes, takže si s tím nebudu zbytečně lámat palici  :smich: a počkám si na rozlosování.

 

Odkazy:

Web Czech Tour 2023
Výsledky na chess-results
Odkazy na online


 

Na webu ŠSČR byl představen tým stávajícího předsedy ŠSČR Martina Petra pro nadcházející volební konferenci.
Pokud někdo čekal nějaké radikální změny ve složení týmu, bude zklamán. K nějakým změnám sice došlo, ale jsou to změny spíše kosmetické.
Konference se uskuteční 25. února v Hotelu Labe v Pardubicích a zúčastní se jí 53 delegátů.
Seznam delegátů zatím nebyl zveřejněn, ale počty jednotlivých delegátů podle velikosti členské základny jsou známy.
Nejvíce delegátů (pět) vyšlou na konferenci tři největší krajské svazy, tedy Pražský, Středočeský a Moravskoslezský.
Rozdělení mandátů naleznete zde.

Je všeobecně známo, že stávající vedení bude mít na konferenci konkurenci.
Program stávajícího vedení je znám, program konkurenčního týmu zatím nebyl zveřejněn (nepočítám paskvil, který sepsal nějaký amatér a vydával jej za „program“ či „vizi“), ale to není pro veřejnost až tak podstatné. Důležitější pro vyzývatelský tým bude přesvědčit delegáty konference, kteří pak rozhodnou, kdo povede svaz v příštích letech.

Ať vyhraje jedna, či druhá (popř. ještě třetí  :usmev: ) strana, běžní členové svazu mohou zůstat v klidu. V obou týmech jsou lidé, kteří jsou rozumní a věřím tomu, že budou pracovat ve prospěch nás všech.


 

Možná se někdo těší, že na konferenci uvidíme „okopávání kotníků“, ale s ohledem na složení obou týmů očekávám spíše konstruktivní diskusi  :usmev: .

 

 

 

 

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme  :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x