Šest rezultátů

Po jednom dni volna zasedl tucet hráček na turnaji Women’s Grand Prix v Mnichově opět k šachovnicím. Dvanáct hráček, šest partií.

 

Předem prozradím, že všech šest partií skončilo stejným rezultátem-remízou :usmev: .
Ale není remis, jako remis.

 

Dvě dámy, Alina Kašlinskaja a Anna Muzyčuk, rozehrály Dámský gambit. Přijatý dámský gambit.
Bílá měla ze zahájení „bílou výhodu“, čímž chci říct jen tolik, že měla mírnou iniciativu. Nic víc, nic míň.
Černá (18. … b5, 19. … Dc7) se však dopustila drobných nepřesností a bílá mohla získat výhodu, rozhodla se však pro „bezpečnost“ a zlikvidovala černého střelce, který by jednou mohl začít nepříjemně úřadovat po diagonále a8-h1. Partie skončila remízou v 31. tahu.

 

 

V partii Dinary Wagner a Humpy Koneru se sice také hrál Dámský gambit, ale odmítnutý. Zatímco bílá udělala velkou rošádu, černá se na rošádu vykašlala a šla králem rovnou na e7.

Upřímně, více se mi líbila pozice bílé, ale sám jsem nenašel, jak by ji bílá mohla zesilovat, což by nebylo nic divného :smich: , ale nic nenašel ani Stockfish 15.

 

 

Elisabeth Paehtz hrála proti Marii Muzyčuk opět hru čtyř jezdců a opět jsem se nedočkal Bělehradského gambitu :usmev: . Co k tomu říct? Nic. Prostě rovná partie, rovná hra a poměrně rychlá remíza.

 

Všechny výsledky šestého kola hrají do karet jedné hráčce. Snad ani nemusím psát, o kterou jde. Malou nápovědu najdete v předělávce hitu Sunshine Reggae od dvojice Těžkej pokondr :usmev: .

 

Ano, Saša jede!
Bavíme se samozřejmě o Alexandře Kostenjuk.
Ale nemusela dojet nijak daleko, protože ač má jedenapůlbodový náskok, hodlala hrát Caro Kann bílými figurami proti Zhansaye Abdumalik na výhru (asi :usmev: ) . Ale ani Abdumalik se s tím moc nepárala :usmev: . „Vynechala“ rošádu a za chvíli byl na šachovnici zajímavý chaos, který však nakonec vyústil do remízy.

 

 

Caro Kann se hrál i v partii Jiner Zhu – Nana Dzagnidze. Tady však pozice záhy přešla do „francouzských vod“. Bílá obětovala pěšce, ale měla za něj plnohodnotnou kompenzaci. Obě hráčky však hrály poměrně přesně a i když černá pěšce udržela i v koncovce, zůstali na šachovnici nestejní střelci, remíza.

 

 

Tarraschova obrana dámského gambitu se hrála v partii Zhongyi Tan – Harika Dronavalli.  V partii se nic zvláštního nestalo. Za zmínku stojí snad jen desátý tah černé (10. … c4), protože v partii Ponkratov-Bejtovič vzal černý na d4 (10. … cxd4), po čemž se dostal do problémů (slabý pe6) a partii prohrál. Zdá se, že 10. … c4 je lepší volbou.

 

 

Tabulka turnaje po 6. kole:

 

Odkazy:

Web turnaje
Online na chess24.com
Online na lichess.org
Výsledky na chess-results
Fotogalerie


 

Jen pro informaci…
Dva čeští hráči se účastní uzavřeného velmistrovského turnaje ve Vídni.
GM Tomáš Polák by měl patřiti k favoritům turnaje, protože byl nasazený jako turnajová dvojka. Druhým českým hráčem je Václav Finěk, který se bude pokoušet o zisk poslední normy k udělení titulu IM velmistrovské normy (viz komentáře).

Tomáš Polák má po třech odehraných kolech 1.5 bodu za remízu s Pajekenem, výhru s Morgunovem a porážku s Roškou z Ukrajiny.

Vašek Finěk je na tom o něco hůře. V prvních dvou kolech remizoval s Diermairem a Bajdeckým, prohrál s Blohbergerem.

 

Odkazy:

Výsledky na chess-results
Online na lichess.org

 

Zdá se, že se Vašek (nebo zodpovědná osoba) rozhodl pro zisk normy udělat maximum. Jen aby to nebylo až moc „na sílu“ ….
Vašek totiž hrál nedávno v Mariánských Lázních a teď bojuje ve Vídni. Není to moc?
Vypadá to, že jde po normě jako hladový pes utržený ze řetězu :usmev: .

 

 


 

Napadlo mě to už kdysi a dokonce se mi podařilo „resuscitovat“ jeden starý obrázek :usmev: .

Znáte to, sedíte se společností u stolu v restauraci, muži, ženy (a různá další pohlaví :smich: ) a všichni se dobře baví.
Najednou se jedna z dam zvedne s tím, že odchází na toaletu. V tu ránu se zvedají další dámy a u stolu během malé chvilky zůstane jen mužská společnost.

Nechci spekulovat, o čem se tam dámy „radí“, nikdy jsem na takovou „poradu“ nebyl pozván :smich: ,  jen mě napadlo, že při turnajích to může vypadat „divně“… :usmev: .

 

 

 

 

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho pomocí tlačítek níže. Děkujeme :mrknuti:
Upozorňování
Upozornit na
guest
4 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Remcik z Banika

Rozhodčí na obrázku mi silně připomíná našeho rozhodčího Ladislava Palovského. Náhoda?  :usmev: 

Rostislav Huňa

Hmm. Zpráva o tom, že Vašek shání 3 normu v uzavřeném GM turnaji mě překvapila více, než by se mohlo zdát! V pravidlech pro tituly FIDE je totiž nový, velice omezující odstavec, který má alespoň částečně omezit domluvené normy: Odstavec 1.5.6 jakákoliv žádost o titul obsahující alespoň jednu normu získanou po 30. 6. 2022 musí obsahovat alespoň jednu takovouto normu: a) švýcarský systém s 40 hráči s rtg >2000 b) olympiáda c), d) e) různá mistrovství světa f) finále národního mistrovství. Tak nevím, jestli o tom vědí :/
Aby si to náhodou neuhrál a pak nebyl zklamán. (předchozí normy má z uzavřených turnajů IM Brno a GM Marienbad)
https://handbook.fide.com/chapter/B012023

4
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x