Rychlovka

I v této době se stále hrají šachy. Nejen na internetu, ale i v reálu.
Rychlý přehled .

O turnaji Opera Euro Tour (součást (CCT) jsme tady podrobně referovali (naposledy zde). Připomenu jen, že ve finále zdolal Wesley So Magnuse Carlsena.


Ve stínu výše zmiňovaného online turnaje se hrál v Moskvě ve dnech 11.-12.2.2021 poměrně silně obsazený rapid turnaj Dvoreckého memoriál.
Vítězem devítikolového uzavřeného turnaje se stal GM Gračev. Za zmínku stojí „až“ páté místo úspěšného účastníka turnaje ve Wijk aan Zee Jesipenka. Doporučuji si povšimnout i hráče na posledním místě: Rudik Makarijan sice uhrál jen 1.5 bodu, ale vzhledem k jeho věku (17) se dá čekat, že o tomto hráči v budoucnu ještě uslyšíme.

Konečná tabulka:

1. Gračev, Boris 6.5;  28.75
2. Inarkijv, Ernesto 6.5;  24.25
3. Kobalja, Michail 5.5;  21.25
4. Zvjaginsev, Vadim 5.5;  20.75
5. Jesipenko, Andrej 5;  19.25
6. Viťugov, Nikita 5;  19.25
7. Murzin, Volodar 5;  16.5
8. Savčenko, Boris 2.5;  8.5
9. Gunina, Valentina 2;  7
10. Makarijan, Rudik 1.5;  7


FIDE informovala o dohrávce turnaje kandidátů. Dohrávat se bude v Jekatěrinburgu ve dnech 19.-28.4.2021. Stručně jsme informovali ve Zprávičkách.
Prozatím to vypadá tak, že server šachy.cz zajistí komentovaný přenos z tohoto turnaje.


Italské Bassano del Grappa není třeba pravidelným čtenářům našeho webu představovat. Naposledy v něm hrál turnaj náš GM Thai Dai Van Nguyen v lednu (dělil 2.-5.místo).
V únoru sice neměla ČR v „A“ turnaji své zastoupení, zato hned tři hráči se zúčastnili souběžně hraného openu (GM Plát Vojtěch, Toman Jan a Novotný David).

Vojtěch Plát potvrdil svou roli nasazené turnajové jedničky a se 7.5 bodovým ziskem obsadil suverénně samostatné první místo. Jan Toman uhrál 3.5 bodů, David Novotný 3 body.

Vítěz turnaje sehrál hodně divokou partii s mladou Slovinkou Zalou Urh. Ač mnozí tvrdí, že měl z pekla štěstí, nesdílím tento názor. Štěstí přeje silnějšímu a partie je hezkou ukázkou sportovní stránky šachu. Černý postavil komplikovanou pozici (nebo se do ní nechtěně dostal  :usmev: ), a i když byla bílá „jasně“ (podle šachových programů) vyhraná, nebylo za deskou vůbec jednoduché vyznat se ve spleti variant.

 

 

Konečné pořadí na chess-results.

V „A“ turnaji zvítězil IM (a brzy už asi GM) Dardha Daniel z Belgie.


Smutné zprávy dorazily z Prahy a z Ostravy  :smutek: .

V uplynulých dnech zemřel náhle člen Mahrly Praha Ing. Miroslav Steimar, známý organizátor a funkcionář.

Včera (16.2.2021) skonal Ing.Antonín Vacek (72 let) člen TJ Ostrava, trenér mládeže.

Upřímnou soustrast rodinám, přátelům a všem pozůstalým.

 

5 2 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
Žádný komentář
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x