Nabitý začátek podzimu

V posledním roce se mohutně rušily nebo přesouvaly na příhodnější dobu různé akce. Po horkém létu přichází teplý (doufejme) začátek podzimu a hned v prvním podzimním měsíci bude moci sledovat několik šachových klání.

 

V prvé řadě je však třeba alespoň „suše“ oznámit, jak dopadl poslední „kvalifikační“ online turnaj ze série Champions Chess Tour (CCT), kterým byl Aimchess US rapid.
Naposledy jsme se na turnaj „podívali“, když měli hráči odehrané první zápasy čtvrtfinále. Nebudu nikoho nudit přehledem výsledků, které si každý lehce dohledá na webu turnaje  :usmev: :
Omezím se jen na konstatování, že v semifinále se utkaly dvojice Artěmjev (přešel přes Domingueze) – Firúzdža (vyřadil Soa v tiebreaku) a Aronjan (porazil Mameďarova) – Carlsen (nedal šanci Dudovi).
Postoupili Artěmjev a Carlsen.

Ve finále si Carlsen celkem lehce poradil s Artěmjevem, když vyhrál oba minizápasy (první 2.5-1.5 a druhý 2.5-0.5) a stal se tak vítězem Aimchess US Rapid.

Ve finálovém turnaji Champions Chess Tour, který začne 25.9.2021 uvidíme desítku hráčů. O šancích na postup už jsme psali  :usmev: .


 

Dnešním posledním kolem končí ME seniorských družstev.
V sekci 50+ je zatím v čele Česká republika před před Slovenskem. Slovensko už vyhrálo s Boskovicemi a Česká republika zatím vede 3-0 nad týmem Pardubic. Pokud na poslední šachovnici zvítězí Michal Konopka, měla by být ČR mistrem Evropy v této kategorii.

V kategorii 65+ je zatím v průběhu posledního kola v čele Izrael.


 

V Teplicích se o víkendu konala mistrovství ČR družstev v rapid a bleskovém šachu.

Mistrem republiky v rapid šachu se stal v osmikolovém turnaji tým Moravské Slavie Brno (Polák, Straka, Roubalík, Kůsa a Zeman) před ŠK Líně a Zikudou Turnov.

Tým Moravské Slavie Brno (Polák, Straka, Roubalík a Zeman) vyhrál i patnáctikolové mistrovství v blesku. Na druhém místě skončil tým ŠK Zikuda Turnov, třetí byl TJ Pankrác.


 

Právě dnes začíná Norway Chess, uzavřený velmistrovský turnaj v norském Stavangeru.

Hraje v něm šestice velmistrů: Carlsen, Nepomňašči, Karjakin, Firúzdža, Rapport a Tari.
Partie 1.kola Nepomňašči-Karjakin je odložena na volný den z důvodu pozdního příjezdu Nepomňaščiho.


 

V sobotu 11.9.2021 začíná ve Frýdku-Místku v Penzionu U Křivého psa uzavřené MČR žen (MČR mužů se hraje od 17.9. ve Zlíně). V turnaji je nasazenou jedničkou WGM Kristýna Petrová.
Kompletní sestavu MČR žen najdete na webu chess-results.


Z dalších zářijových akcí jmenujme ještě alespoň Evropské klubové poháry mužů i žen, mistrovství ČR mládeže v rapidech, popř. 35.ročník Memoriálu Karla Osmančíka v Dolním Benešově.

Detaily těchto i jiných akcí (data, místa apod.) najdete ve webovém kalendáři na stránkách ŠSČR (a pak že prý svaz nic nedělá  :usmev: )


 

Vakcinace proti koronaviru (celosvětově, aby to snad proboha nevypadalo, že nemám rád naši vládu  :smich: ) začíná silně připomínat situace z románu Josepha Hellera Hlava XII (vřele doporučuji k přečtení!), kde se vojáci pokaždé, když se přiblíží počtu bojových letů, po nichž mají odejít do civilu, dozvědí, že dávky byly navýšeny  :smich: .

V Izraeli prý nedávno zjistili, že nejvíce ohrožení jsou ti, co už mají dvě dávky. Bláhově si totiž mysleli (ti očkovaní), že je to „tečka“ za koronavirem (že by poslouchali našeho premiéra?).
Mají pravdu, je to další tečka a všichni víme, že x-teček za sebou tvoří přímku a pokud ji neohraničíme, může končit v nekonečnu  :usmev: .
Nezoufejme! Ještě pár desítek podpůrných dávek a máme po „pandemii“  :usmev: .

 

 

 

 

 

 

 

5 3 hlasů
Hodnocení článku
Upozorňování
Upozornit na
guest
4 komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
David Navara

Když už se bavíme o koronaviru… Jsem zvědavý, zda se Devátá vlna od Viktora Dyka stane povinnou literaturou, nebo bude naopak zakázána a stažena z oběhu.

Jirka Kadlec

Ajvazovského Devátá vlna:
comment image

Horník z hnědouhelný pánve

A co Karpovova děvjataja vertikal?

4
0
Zajímá nás co si myslíte, směle komentujte.x
()
x